12 saat arayla iki oğlunu da COVID’den kaybetti

Lisa Brandon’ın iki oğlu Aaron ve Free Jaggi, 12 ve 13 Ağustos’ta yalnızca 12 saat ortayla hayatlarını kaybettiler. Evvel virüse akabinde da ...


Lisa Brandon’ın iki oğlu Aaron ve Free Jaggi, 12 ve 13 Ağustos’ta yalnızca 12 saat ortayla hayatlarını kaybettiler. Evvel virüse akabinde da zatürreye yakalandıkları belirtilen kardeşler, hastaneye kaldırıldıktan 12 gün sonra öldüler.

Dailymail’in haberine nazaran; Temmuz sonunda Brandon ve oğulları hastlandı. İki kardeşin durumu önemli seyredince ağır bakım ünitesine yatırılıp teneffüs aygıtına bağlandılar. Anne Lisa Brandon ise Moderna aşısını yaptırdığı için hafif bir halde virüsü atlattı.
News 4 Jax’e konuşan Lisa Brandon, “Bu, bir ebeveynin en berbat kabusu. Lütfen aşı olun” dedi.

Bu, Brandon’ın çocuğunu birinci kaybedişi değil. En küçük oğlu David’i de beş yıl evvel kaybetmiş.

Brandon, aşıyı seçseydiler Free ve Aaron’ın bugün hayatta olacağına inanıyor ve oburlarının onun yaşadıklarından ders almalarını umuyor.

Brandon artık kirasını oğullarıyla paylaştığı konutundan de taşınıyor. Aile dostu Brittany Pequignot, Brandon’a cenaze masraflarının karşılanmasına yardımcı olmak için bir GoFundMe sayfası kurdu. Bağış toplama aktifliği, 30.000 dolarlık gayesinin neredeyse 19.000 dolarına ulaştı.

MEYYİT SAYISI GÜNDE YÜZDE 300 ARTTI

Florida, son vakitlerde artan olay sayılarıyla dikkat çekiyor. Bu haftaki bilgi dökümünde 150.000’den fazla hadise bildirildi ve meyyit sayısı tek bir günde yüzde 300 arttı.

Johns Hopkins Üniversitesi’ne nazaran, ABD 319.456 yeni COVID hadisesi bildirdi ve ülke çapındaki toplam olay sayısını 37.7 milyonun üzerine çıktığını belirtti.

ABD, pandeminin geçen baharda ortaya çıkmasından bu yana toplam 37.613.490 COVID-19 hadisesi ve 627.843 mevt bildirdi. Haftada sırf bir kere COVID bilgilerini yayınlayan Florida ise 150.118 olay bildirdi.

ABD Cuma günü 2.677 yeni vefat bildirirken, Florida bu ölümlerin 346’sını oluşturdu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir