2021 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası Türkiye’de

Dünyanın kıymetli tertipleri ortasında gösterilen FIVB Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası, 14-19 Aralık 2021 tarihleri ortasında Türkiye'de ...


Dünyanın kıymetli tertipleri ortasında gösterilen FIVB Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası, 14-19 Aralık 2021 tarihleri ortasında Türkiye’de düzenlenecek.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada, “Son yıllarda hem salon voleybolunda hem de plaj voleybolunda memleketler arası düzeyde birçok değerli tertibe konut sahipliği yapan Türkiye, 14-19 Aralık 2021 tarihlerinde birinci sefer FIVB Bayanlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası’na mesken sahipliği yapacak.” sözleri kullanıldı.

TÜRKİYE’DEN İKİ KADRO KATILACAK

Memleketler arası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından 1991 yılından bu yana organize edilen Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda Türkiye; bayanlar kategorisinde 6 şampiyonluk, 2 ikincilik ve 4 üçüncülük elde etti.

Avrupa kıtasından Şampiyonlar Ligi’ni birinci üç sırada tamamlayan kadrolar, Amerika kıtasından kulüpler şampiyonu ve ikincisi, Asya kıtasından kulüpler şampiyonu ve ikincisi ile FIVB tarafından wild card ile davet edilen kulüpler ortasında gerçekleştirilen dev tertibe mesken sahipliği yapacak kent ise ilerleyen günlerde muhakkak olacak.

Türkiye, FIVB Bayanlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası’na iki kadroyla katılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir