28 Şubat davasında cezası kesinleşen sanıkların tutuklanmalarına başlandı

mahkemenin 28 Şubat Davası'nda verdiği kararların Yargıtay tarafından onanmasının akabinde dün periyodun Genelkurmay Harekat Lideri Çetin Doğan ...


mahkemenin 28 Şubat Davası’nda verdiği kararların Yargıtay tarafından onanmasının akabinde dün periyodun Genelkurmay Harekat Lideri Çetin Doğan ve Genelkurmay 2’nci Lideri Çevik Bir, Muğla’da tutuklanmıştı. Hakkı Kılınç da Antalya’da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca çıkarılan yakalama kararının akabinde müebbet mahpus cezası alan 14 sanıktan Ankara’da ikamet eden Cevat Temel Özkaynak, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri ve Yıldırım Türker cezaevine gönderildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş Şubesi gruplarınca gözaltına alınan 4 sanık, sıhhat denetiminin akabinde Sincan Ceza ve İnfaz Kurumuna sevk edildi.

İSTANBUL’DA 5 GÖZALTI

Haklarında yakalama kararı çıkarılan başka emekli paşaların gözaltı süreci bugün de devam etti. Adresi İstanbul’da olan 5 isim için mahkemeden emniyete yazı gönderildi. İstanbul’da ikamet eden emekli kumandanlar Orgeneral Ahmet Çörekçi, Koramiral Aydan Erol, Orgeneral İlhan Kılıç ve Tümgeneral Kenan Deniz gözaltına alındı

KENDİSİ TESLİM OLDU

Tuğgeneral İdris Koralp’ın ise Bursa’da olduğu belirlendi. Öte yandan adresi İzmir’de bulunan ve İzmir Emniyetince aranan Korgeneral Çetin Saner’in de Silivri’de emniyete giderek teslim olduğu öğrenildi.

İLHAN KILIÇ ADLİYEDE…

Gözaltına alınanlar ortasında yer alan Hava Kuvvetleri eski Kumandanı emekli orgeneral İlhan Kılıç, Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne getirildi. 86 yaşındaki emekli komutanın adliyede yürümekte zorlandığı gözlendi.

NE OLMUŞTU

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 28 Şubat davasında, periyodun kumandanları Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, İlhan Kılıç, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Doğan, Çetin Saner, Çevik Bir, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker hakkında Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “darbeye teşebbüs” hatasından verilen müebbet mahpus cezasını onamıştı. Kararın nihaileşmesinin akabinde 14 sanık hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yakalama kararı çıkarmıştı.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir