36 yıllık Super Mario oyunu 2 milyon dolara satıldı

Yıllar geçmesine karşın, nostaljik oyunlar günümüzde bile hala hayli tanınan. Bilhassa 90'lı yıllarda milyonlarca oyuncu tarafından oynanan Üstün ...


Yıllar geçmesine karşın, nostaljik oyunlar günümüzde bile hala hayli tanınan. Bilhassa 90’lı yıllarda milyonlarca oyuncu tarafından oynanan Üstün Mario, rekor fiyatlara alıcı bulmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz nisan ayında, ABD’de 36 yıl evvel ikram olarak alınıp çekmecede unutulan ve hiç açılmayan Harika Mario Bros oyunu, 660 bin dolara satılmış ve şimdiye kadar satılan en değerli oyun olarak tarihe geçmişti.

YENİ REKOR 2 MİLYON DOLAR

Koleksiyon sitesi Rally, geçtiğimiz yıl nisan ayında 140 bin dolara satın aldığı 1985 üretimi Üstün Mario oyunu tam 2 milyon dolara sattığını açıkladı.

Efsanevi Harika Mario Bros (Mario Kardeşler) oyunu, 1985 yılında Nintendo tarafından piyasaya sürüldü.

Oyun dünya genelinde toplamda 50 milyondan fazla sattı. Üstün Mario, 1983 yılında oyun dalında yaşanan krizin aşılmasında kilometre taşlarından biri oldu.

Görüntü oyun uzmanı Valerie McLeckie, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, “Bu oyun için üretim vakti diğerileri üzere hayli kısaydı. Tıpkı üretim periyodundan açılmamış bir oyun bulmak okyanusta bir damla suyu aramaya emsal.” tabirlerini kullanmıştı.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir