4.2 milyar lira borcu olan AKP’li belediyeden 4 milyonluk festival

AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Haziran 2021'de yayınladığı genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarının memleketler arası ...


AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Haziran 2021’de yayınladığı genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarının memleketler arası toplantılar ile ulusal bayramlar hariç kutlama ve tertiplerde tasarrufa gitmesini istedi. Yemek, kokteyl üzere davetlerin yanı sıra ikram verilmesi de yasaklandı. Fakat Erdoğan’ın genelgesine AKP’li belediyeler uymadı.

GENELGEYE KARŞIN

4.2 milyar lira ile en borçlu belediyeler ortasında yer alan AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi, üç farklı şenlik ve ikramlık eşya ihalesi yaptı. AKP’li belediye, ihaleyi 8 Haziran 2021’de gerçekleştirdi. 59. Memleketler arası Bursa Şenliği, 25. Milletlerarası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği ve 19. Memleketler arası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Şenlikleri için tertip hizmeti satın alınacağı duyuruldu.  30 Haziran’da yayınlanan “Tasarruf genelgesi” de belediyeye geri adım attırmadı. 5 Temmuz 2021’de bu üç şenlik için 3 milyon 997 bin 200 TL’lik mukavele imzalandı.

SANATKARA UÇAK VE LİMUZİN

İhalenin teknik şartnamesinde; şenliklerin reklamının yapılacağı, albüm ve ikramlık eşya dağıtılacağı belirtildi. 11 Ağustos’ta başlayan 59. Memleketler arası Bursa Şenliği’nde müzik söyleyecek  tanınmış sanatkarlara limuzin, özel uçak, helikopter vb. ile VIP ulaşım sağlanacağı, konuklara plaket, çiçek, hediyelikler verileceği vurgulandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl da dört şenlik için 2 milyon 965 bin TL ödemişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir