6 farklı noktada eş zamanlı yangın

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesine bağlı Cumalıkızık ve Yiğitler Mahallesi'nde Kent Ormanı'nın 6 farklı noktasında eş vakitli yangın çıktı. Saat ...


Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesine bağlı Cumalıkızık ve Yiğitler Mahallesi’nde Kent Ormanı’nın 6 farklı noktasında eş vakitli yangın çıktı.

Saat 3.30 sıralarında ormanlık alanda 4 farklı noktada alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye koşarken durumu itfaiye takımlarına bildirdi.

Olay yerine gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü takımları alevleri ormanlık alana sıçramadan kısa müddette denetim altına aldı.

Çalışmalar sırasında ormanlık alanın 2 farklı noktasında daha yangın başladığını gören takımlar bölgeye destek istedi.

Çok sayıda itfaiye ve arazöz bölgeye gönderilirken, polis kundaklama kuşkusu üzerine harekete geçti.

Toplam 6 farklı noktada çıkan yangın çam ağaçlarının bulunduğu alana sıçramadan denetim altına alınarak söndürüldü.

SAMANLAR ALEV ALDI 

Öte yandan birebir dakikalarda Balaban Mahallesi’nde ormana yakın 2 katlı ahşap bir meskenin altında bulunan samanlık kısmında yangın çıktı.

Şimdi bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın nedeniyle mahallede endişe dolu anlar yaşandı.

Samanların alev almasıyla kısa müddette büyüyen yangın meskene sıçradı. Durumu gören komşuları yanan konutta bulunanları tahliye etmek için yardıma koştu. Yangın itfaiyeye bildirildi.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sıhhat grubu sevk edildi. İtfaiye takımları yangının etrafta bulunan başka konutlara ve ormana sıçramaması için ağır gayret sarf etti.

İtfaiye takımlarının 2 saatlik çalışmasının akabinde yangın denetim altına alınarak söndürüldü. Yangında can kaybı yaşanmazken ahşap konut ve samanlık küle döndü.

KUNDAKLAMA KUŞKUSU

Ormanda 6 farklı noktada ve 1 konutun samanlık kısmında çıkan eş vakitli yangınlarda kundaklama kuşkusu üzerinde duran polis, şüphelilerin yakalanması için bölgede geniş çaplı çalışma başlattı.

Yangınların kesin çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmalar sürerken, polis etrafta bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir