ABD Başkanı Joe Biden, İtalya ve Katar liderleriyle telefonda görüştü

ABD'nin Afganistan'dan çekilmesiyle birlikte, ABD Lideri Joe Biden telefon diplomasisini arttırdı. Joe Biden Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed ...


ABD’nin Afganistan’dan çekilmesiyle birlikte, ABD Lideri Joe Biden telefon diplomasisini arttırdı.

Joe Biden Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani ve İtalya Başbakanı Mario Draghi ile Afganistan’daki son durumu görüştü.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada Al Sani ve Biden’ın, görüşmelerinde Katar ve ABD ortasındaki uzun vadeli dostluğu teyit ettikleri belirtildi.

Açıklamada, Biden’ın Al Sani’ye Katar’ın Afganistan’da devam eden tahliye süreçlerine yardımlarından ve Afganistan görüşmelerine konut sahipliği yapmasından ötürü şükranlarını lisana getirdiği tabir edildi.

İŞ BİRLİĞİ VURGUSU YAPILDI

Görüşmede iki başkanın Afganistan ve Orta Doğu’da yakın iş birliğinin kıymetinin altını çizdikleri ve ay sonuna yanlışsız Bağdat’ta gerçekleşecek bölgesel önderler tepesini memnuniyetle karşıladıkları vurgulandı.

Beyaz Saray, Biden’ın İtalya Başbakanı Draghi ile görüşmesinde de Afganistan’da devam eden tahliye süreçlerinde iki ülkenin iş birliğinin değerinin ele alındığını açıkladı.

Açıklamada önderlerin gelecek hafta düzenlenecek G7 Doruğu’nda Afganistan üzerine ortak bir siyaset geliştirmesi fırsatını memnuniyetle karşıladıkları belirtildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir