ABD istihbaratına göre koronavirüs biyolojik silah değil

Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve 2 yıldır dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgınına yönelik, çeşitli istihbarat örgütlerinin çalışmaları ...


Çin’in Vuhan kentinde başlayan ve 2 yıldır dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgınına yönelik, çeşitli istihbarat örgütlerinin çalışmaları da devam ediyor.

ABD İSTİHBARATI, 90 GÜN BOYUNCA ÇALIŞTI

ABD istihbarat ajansları, 90 günlük incelemelerinin akabinde ABD Lideri Joe Biden’a sundukları ve koronavirüsün kökenini araştırdıkları raporun bir kısmını kamuoyu ile paylaştı.

“LABORATUVAR KAYNAKLI OLABİLİR”

İstihbarat casuslarının koronavirüsün kaynağına ait şimdi ortak bir kanıya varamadığına işaret edilen raporda, ABD İstihbarat Topluluğunun 4 üyesinin virüsün bir hayvandan beşere geçtiğine dair inancının az olduğu belirtildi. Öte yandan beşinci bir ajansın da birinci insan enfeksiyonunun bir laboratuvarda başladığına dair orta derecede ikna olduğu vurgulandı.

“BİYOLOJİK SİLAH DEĞİL”

Raporda, tüm istihbarat kurumlarının virüsün biyolojik silah olarak geliştirildiğine inanmadığının altı çizildi.

“VİRÜSÜN KÖKENİNİ BULMADA EN BÜYÜK MANİ ÇİN”

Çin’in ABD ve memleketler arası toplumla virüsün kökenine yönelik araştırmalar konusunda tam uyuma geçmemesinin önlerindeki en büyük mahzur olduğu vurgulandı.

BİDEN: “VİRÜSÜN KAYNAĞINI BULMADAN RAHAT UYKU YOK”

Öte yandan ABD Lideri Joe Biden, yaptığı yazılı açıklamada, istihbarat kurumlarının kendisine rapora ait ayrıntılı bir brifing verdiğini kaydetti.

ABD’de yüz binlerce insanın hayatına mal olan Kovid-19’un kökeni bulunana kadar rahat uyku uyumayacaklarını belirten Biden, Çin’in halinin virüsün kökeninin bulunmamasındaki en büyük etken olduğunu kaydetti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir