ABD Kabil’den tahliyeleri çok sayıda ülkeden aktarmalı uçuşla yapacak

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Afganistan'dan tahliye süreçleri hakkında açıklamalarda bulundu. Price, tahliye edilenlerin ...


ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Afganistan’dan tahliye süreçleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Price, tahliye edilenlerin transferi için yeni ülkeler ararken, Türkiye, İngiltere, Almanya, İtalya, BAE, Danimarka, Bahreyn, Kazakistan, Kuveyt, Tacikistan ve Özbekistan’ın kelam konusu tahliye yolcularının uçuşlarına katkı sağlayacağını bildirdi.

AKTARMA İLE ABD’YE GÖNDERİLECEKLER

Price, sadece ABD vatandaşlarının değil, birebir zamanda ABD‘ye dayanak olan Afganların ve öteki ülke vatandaşlarının da kelam konusu tahliye uçuşlarıyla bu ülkeler üzerinden aktarmalı uçuşlarla ABD‘ye gönderileceğini belirtti.

Katar’dan bugün kalkan birinci uçağın da Almanya’daki Ramstein Hava Üssü’ne ineceğini anlatan Price, bunun dışında başta Bahreyn ve BAE olmak üzere öteki ülkelere de tahliye yolcularının yavaş yavaş transfer için taşınacağını söyledi.

13 BİNDEN FAZLA KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

ABD Dışişleri Sözcüsü, tahliye operasyonunun başladığı 14 Ağustos’tan bu yana 13 binden fazla kişiyi Kabil’den tahliye ettiklerini kelamlarına ekledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir