ABD Temsilciler Meclisi 3.5 trilyon dolarlık bütçe planını onayladı

Global iktisadın de yakından takip ettiği ABD Temsilciler Meclisi, ABD Lideri Joe Biden'ın iktisat gündeminin kıymetli bir kesimi olan 3 trilyon ...


Global iktisadın de yakından takip ettiği ABD Temsilciler Meclisi, ABD Lideri Joe Biden’ın iktisat gündeminin kıymetli bir kesimi olan 3 trilyon 500 milyar dolarlık bütçe planını onayladı.

Demokrat Parti’nin ölçülü ve ilerici kanadının uzlaşmaya varmasının akabinde kelam konusu bütçe planı, 212’ye karşı 220 oyla kabul edildi.

1 TRİLYON DOLARLIK ALTYAPI TASARISI DA 27 EYLÜL’E KADAR ONAYLANACAK

Demokratların bütçe tasarısını Cumhuriyetçilerin dayanağı olmadan yazıp onaylamasının yolu açılırken, geçen ay Senato’dan geçen 1 trilyon dolarlık altyapı tasarısının da 27 Eylül’e kadar oylanması kararlaştırıldı.

DETAYLAR İÇİN TEMSİLCİLER MECLİSİ VE SENATO BİRLİKTE ÇALIŞACAK

ABD Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi, 3 trilyon 500 milyar dolarlık bütçenin detaylarını belirlemek için Senato ile birlikte çalışacaklarını belirtti.

Öte yandan ABD Lideri Biden, düzenlediği basın toplantısında, Temsilciler Meclisinin kararından duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, Amerikan halkına yatırım yapmaya bir adım daha yakınlaşıldığını lisana getirdi.

TOPLUMSAL GÜVENLİK PROGRAMLARI İLE İKLİM SİYASETİNE YÖNELİK YATIRIMLAR

Biden’ın iktisat planının ikinci kademesini oluşturan bütçe planında, toplumsal güvenlik programları ile iklim siyasetine yönelik yatırımlar yer alıyor.

Kelam konusu plan ile fiyatlı aile ve sıhhat müsaadesinin genişletilmesi, çocuk bakım programları, fiyatsız okul öncesi eğitim, Medicare sıhhat sigortasının kapsamının genişletilmesi, yeşil gücün teşviki için vergi teşvikleri sağlanması ve federal filodaki elektrikli araç sayısının artırılmasına yönelik düzenlemelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. Tasarının vergi düzenlemelerinde değişikliği de içermesi bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir