ABD’de korona salgınında çocuk vakaların sayısı 4 kattan fazla arttı

ABD'de korona salgınında hadise sayısı çocuklar ortasında artıyor. Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) ve Çocuk Hastaneleri Birliğinin (CHA ...


ABD’de korona salgınında hadise sayısı çocuklar ortasında artıyor.

Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) ve Çocuk Hastaneleri Birliğinin (CHA) haftalık raporunda geçen hafta 180 bin çocuğun koronaya yakalandığı bildirildi.

4 KATTAN FAZLA ARTTI

Bu sayının 18 Temmuz haftasında 38 bin olduğuna dikkat çekilen raporda, 19 Ağustos haftasında korona tespit edilen çocuk sayısında bir evvelki aya nazaran 4 kattan fazla artış görüldüğü vurgulandı.

Rapora nazaran, salgının başından bu yana teşhis konulan çocuk sayısı 4,5 milyonu geçerken, toplam hadiselerin yüzde 14,6’sını çocuklar oluşturdu.

Geçen hafta teşhis konulan vakalarda çocukların oranı ise yüzde 22,4 oldu.

Hastaneye yatırılan çocukların oranı ise eyaletlere nazaran toplam hadiselerin yüzde 0,2’si ile 1,9’u ortasında değiştiği bildirildi.

282 ÇOCUK HASTANEYE YATTI

AAP, geçen hafta Kovid-19 nedeniyle hastaneye yatan çocuk sayısını da 282 olarak açıkladı.

ABD Sıhhat Bakanlığı, çocukların Kovid-19 nedeniyle şiddetli hastalanma ve mevt riskinin daha düşük olduğunu doğrularken, AAP geçen hafta içinde çocukların hastaneye yatışlarının salgının başından beri en yüksek düzeye ulaştığını belirtti.

12 yaş altı çocuklara şimdi Kovid-19 aşısı için onay verilmeyen ABD’de, AAP’nin bilgilerine nazaran, 12-17 yaş ortasında aşılanma oranının da öteki yaş kümelerinden düşük olduğu dikkati çekiyor.

AAP’ye nazaran, ABD’de 16-17 yaş kümesinin yüzde 43’ü, 12-15 yaş grubununsa yüzde 33’ü Kovid-19 aşılarını tamamladı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir