ABD’de maske zorunluluğunu yasaklayan Teksas Valisi koronaya yakalandı

Koronavirüs olaylarının durdurulamayan artışı ABD'nin gündeminde yer alırken, geçtiğimiz günlerde Teksas Valisi'nin maske tasarını kabul etmemesi ...


Koronavirüs olaylarının durdurulamayan artışı ABD’nin gündeminde yer alırken, geçtiğimiz günlerde Teksas Valisi’nin maske tasarını kabul etmemesi farklı bir gündem olmuştu.

Teksas’ta maske takılması zorunluluğunu redderek, maskeyi mecburî kılan yöneticilere sert tavrıyla bilinen Vali Greg Abbott’ın koronavirüs testinin müspet çıktığı açıklandı.

DURUMUNUN GÜZEL OLDUĞU BİLDİRİLDİ

Valilik ofisinden yapılan açıklamada, 2020 yılında aşı olan Vali Greg Abbott’ın sıhhat durumun uygun olduğu, hastalığın semptomlarını yaşamadığı söz edildi.

Açıklamada koronaya yakalanan valinin Regeneron firmasının monoklonal antikor ilacını kullandığı kaydedildi.

Maske düzenlemelerine karşı olan Abbott, Teksas’ta mahallî idarelerin ve okulların maskeyi zarurî tutmasını yasaklamış, maskeyi zarurî tutan yöneticilere para cezası getirmişti.

HASTANEDE KORONAVİRÜS HASTALARINA YER AÇILMASINI İSTEDİ

Teksas geçen hafta ortalama günlük hadise sayısını 15 bin olarak duyurmuştu.

Eyalette ağır bakım yataklarının yüzde 45’inin dolması üzerine üzerine Vali Abbott geçen hafta eyalet dışından 2 bin 500 sıhhat çalışanını çağırmış, hastanelerden acil olmayan tüm tıbbi prosedürleri iptal ederek koronavirüs hastalarına yer açmalarını istemişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir