ABD’deki sel felaketinde bölgede bulunanlar yardım bekliyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Tennessee eyaletinde şiddetli yağışlar, sele neden oldu. Yağışların ardından bölgede sel felaketi yaşandı ...


Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Tennessee eyaletinde şiddetli yağışlar, sele neden oldu.

Yağışların ardından bölgede sel felaketi yaşandı.

22 kişinin hayatını kaybettiği bölgede eyalet yetkilileri, şiddetli yağışlar nedeniyle Waverly kentindeki otoyolda ulaşımın sağlanamadığını belirtti.

YETKİLİLER BÖLGEYE HENÜZ YARDIM GÖTÜREMEDİ

Hickman, Houston ve Humphreys’te elektrik kesintileri yaşanırken, selin meydana geldiği bölgede yaşayanların zor durumda olduğu ve yardım yetiştirilemediği aktarıldı.

BÖLGEDEKİ MAĞDURİYETİ AKTARDI

CNN Türk’te bölgedeki son durumları aktaran CNN International Muhabiri Camila Bernal, bölgeye henüz yeterli yardımların götürülemediğini ve vatandaşların yardıma ihtiyacı olduğunu aktardı.

“YEREL ŞERİF ‘DUA EDİN, SABREDİN’ DEDİ”

Yerel şerifin vatandaşlara sadece dua etmelerini ve sabretmelerini söylediğini aktaran Bernal, “Burada yapılması gereken hala çok fazla şey var. Yetkililerden haber bekliyoruz. İnsanlar burada kaybolan kişileri bulacaklarını umuyor. Burada barınaklar kuruldu. İnsanlar şimdilik barınaklara gidiyor ve buradaki kalp kırıklığını ifade etmek çok zor.

“BU TOPLULUĞUN TOPARLANMASI ÇOK UZUN SÜRECEK”

Sadece bölge sakinlerini değil, bölgedekileri de etkileyen sorun bu. Çok ufak bir bölge olduğu için herkes birbiriyle bağlantılı ve yerel şerif ‘dua edin, sabredin’ dedi sadece insanlara. Çünkü bu topluluğun toparlanması çok uzun sürecek. Temizliğin nasıl yapılacağını, işlerin nasıl normale döneceğini göreceğiz.” ifadelerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir