ABD’den dünya liderlerine New York uyarısı: BM Zirvesi’ne gelmeyin

ABD'de bilhassa tekrar artış gösteren koronavirüs hadiseleri, New York'ta 76'ncısı düzenlenmesi planlanan Birleşmiş Milletler Tepesi'ni de ...


ABD’de bilhassa tekrar artış gösteren koronavirüs hadiseleri, New York’ta 76’ncısı düzenlenmesi planlanan Birleşmiş Milletler Tepesi’ni de etkiledi.

193 ÜLKE ÖNDERİNE “ZİRVEYE GELMEYİN” MEKTUBU

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, BM bünyesindeki 193 ülkeye mektup göndererek, ülke başkanlarından BM Doruğu’na katılmak için New York’a seyahat etmekten kaçınmalarını istedi.

GÖRÜNTÜ KONFERANS YA DA ASGARÎ ŞAHISLA SEYAHAT

Greenfield, mektubunda 21 Eylül’de başlayacak tepenin salgını süratle yayan bir aktiflik olmasını önlemek istediklerini belirterek, ”Delegeler BM Genel Konseyi Görüşmeleri sırasında konuşmalarını görüntü konferans ile yapmayı gözden geçirmeli, New York’a seyahat etmeyi tercih ederlerse de asgarî sayıda kişi getirmelerini istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

GEÇEN YIL DA GÖRÜNTÜ KONFERANS İLE DÜZENLENDİ

Her yıl dünya başkanlarını, binlerce diplomat ve sivil toplum örgütünü bir ortaya getiren ve en büyük diplomasi forumu olan BM Genel Heyet Görüşmeleri, geçen yıl salgın nedeniyle sanal ortamda düzenlenmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir