ABD’den IŞİD-K’ya misilleme: Saldırının planlayıcısı hava operasyonuyla öldürüldü

ABD 20 yılın akabinde Afganistan’dan çekilme kararı alırken, tahliye sürecinde gerçekleşen intihar saldırısı dünya kamuoyunu dehşete uğrattı. 13 ...


ABD 20 yılın akabinde Afganistan’dan çekilme kararı alırken, tahliye sürecinde gerçekleşen intihar saldırısı dünya kamuoyunu dehşete uğrattı.

13’ü ABD askeri olmak üzere toplam 170 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı IŞİD-Horasan kolu olarak bilinen IŞİD-K üstlendi. ABD Lideri Joe Biden’ın, “Bu saldırıyı gerçekleştirenler bilsin ki, asla affetmeyeceğiz, asla unutmayacağız. Kendi belirleyeceğimiz yer ve vakitte sizi avlayacağız, bedelini ödeteceğiz” kelamlarıyla reaksiyon gösterdiği hücumun akabinde ABD’den misillime gecikmedi.

‘SİVİL KAYIP OLMADI’

ABD ordusu, Afganistan’ın Nangarhar bölgesinde insansız hava araçlarıyla operasyon düzenledi. Kelam konusu operasyonda IŞİD-K’nın üst seviye yöneticisi ve havalimanı saldırısının planlayıcısı olduğu belirtilen bir teröristin öldürüldüğü öne sürüldü.

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Sözcüsü Albay Bill Urban, operasyonun başarılı bir biçimde gerçekleştiğini ve rastgele bir sivil kayıp yaşanmadığını açıkladı. Urban, “Ön bulgulara nazaran gayesi öldürdük. Rastgele bir sivil kayıp olmadığını biliyoruz” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir