ABD’li havayolu şirketi Delta, aşı yaptırmayan personellerinden ayda 200 dolar alacak

ABD'li havayolu şirketi Delta, 1 Kasım prestijiyle, aşı olmayan işçilerinden aylık 200 dolar ek sıhhat sigortası primi alacağını bildirdi ...


ABD’li havayolu şirketi Delta, 1 Kasım prestijiyle, aşı olmayan işçilerinden aylık 200 dolar ek sıhhat sigortası primi alacağını bildirdi.

Ayrıyeten, yalnızca iki doz aşısını olduktan sonra koronavirüse yakalananların, fiyatlı hastalık müsaadesi alabileceğini söz etti.

Delta Hava Yolları İcra Konseyi Lideri Ed Bastian, aldıkları tedbirlerin ABD genelinde olay sayıları artarken virüsün “agresif halde yayılmasının” yavaşlatılmasına yardımcı olacağını söyledi.

”MALİ RİSK SIKINTISINI ÇÖZMEK İÇİN GEREKLİYDİ”

Ed Bastian, tedbirlerin şirketin sıhhat sigortasına kayıtlı çalışanlarına uygulanacağını belirtti. Bu da, kararlardan şirketin 75 bin çalışanının birçoklarının etkilenmesi manasına geliyor.

Bastian, koronavirüs hastası bir çalışanın hastanede yatışının şirkete 50 bin dolara mal olduğunu ve bunun sürdürülebilir olmadığını kaydetti.

Bastian, “Bu ek prim, aşılanmama kararının şirketimiz için yarattığı mali risk problemini çözmek için gerekliydi. Son haftalarda, B.1.617.2 (Delta) varyantının artışından bu yana, hastanaye yatan Delta çalışanlarının tümü iki doz aşı olmayanlardı” dedi.

AŞI OLMAYANLAR HER HAFTA PCR TESTİ YAPTIRACAK

30 Eylül’den itibaren aşı olmayan Delta çalışanları her hafta PCR testi yaptıracak. Şirketin ofislerinde maske takmak zorunda kalacak.

Şu anda tüm Delta çalışanları uçaklarda maske takmak zorunda lakin bu kural şirketin ofislerinde geçerli değil.

ÖBÜR DEV ŞİRKETLERİN KORONA SİYASETİ

United Airlines ve Goldman Sachs ile Microsoft ve Google da, çalışanlarının işe gidebilmeleri için iki doz aşı olmaları gerektiğini açıklamıştı.

Yatırım devi Vanguard, aşılanan çalışanlarına 1000 dolar ikramiye veriyor.

Amazon ve Apple ise şimdi bu bahiste bir siyaset belirlemedi.

Yatırım bankası Credit Suisse aşılanmayan çalışanlarından 7 Eylül’den itibaren meskenden çalışmasını isterken, ofislere tam dönüşü de Ekim ayına erteledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir