ABD’nin ham petrol stokları ve üretimi azaldı

ABD Güç Enformasyon Yönetimi (EIA), ülkede ticari ham petrol stoklarının geçen hafta yüzde 0,7 oranına karşılık gelen 3 milyon varil azalarak ...


ABD Güç Enformasyon Yönetimi (EIA), ülkede ticari ham petrol stoklarının geçen hafta yüzde 0,7 oranına karşılık gelen 3 milyon varil azalarak yaklaşık 432 milyon 600 bin varile gerilediğini açıkladı.

AZALMA BEKLENTİNİN ÜZERİNDE GERÇEKLEŞTİ

Piyasa beklentisi stokların 2 milyon 37 bin varil azalacağı istikametindeydi.

Ticari ham petrol stoklarına dahil olmayan stratejik ham petrol stokları ise 621 milyon 300 bin varil düzeyinde sabit kaldı.

Kelam konusu devirde ABD’nin akaryakıt stokları yüzde 1 oranında, 2 milyon 200 bin varil azalışla 225 milyon 900 bin varil olarak kayıtlara geçti.

PETROL ÜRETİMİ AZALDI

ABD’nin ham petrol ithalatı geçen hafta bir evvelki haftaya nazaran günlük ortalama 193 bin varil azalarak yaklaşık 6 milyon 157 bin varil, ihracatı ise günlük ortalama 619 bin varil azalarak 2 milyon 812 bin varil oldu.

Ülkenin günlük ham petrol üretimi, 14-20 Ağustos haftasında 5 bin varil azalarak yaklaşık 11 milyon 823 bin varil düzeyinde gerçekleşti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir