Abdullah Avcı: Taraftar bize inanıyor, biz oyunculara inanıyoruz

Muhteşem Lig'in üçüncü haftasında Trabzonspor, Giresunspor'a konuk oldu. Karadeniz derbisinde kazanan taraf olan Trabzonspor üst üste üçüncü ...


Muhteşem Lig’in üçüncü haftasında Trabzonspor, Giresunspor’a konuk oldu. Karadeniz derbisinde kazanan taraf olan Trabzonspor üst üste üçüncü galibiyetini alarak yakaladığı yeterli çıkışı devam ettirdi. Teknik Yönetici Abdullah Avcı maçın akabinde değerlendirmelerde bulundu.

Abdullah Avcı yaptığı değerlendirmede, “44 yıl sonra Giresunspor’u tekrar ligde görmek sevindirici. Futbolcu olarak eski statta oynamıştım. Bugün bu türlü bir stadın, tesisin hem Türk futboluna hem de Giresunspor’a kazandırılması sevindirici. Giresunspor iki maçtır oyunun karşılığını alamadı. Bizim ismimize da Ağustos 5 ile 30 ortası toplam 7 karşılaşma oynadık. Bunların biri uzatmalı 4 Avrupa maçı ve 4-5 saat yolculuklu. Zihinsel yorgunluk ve sakatlıklarda bunun üzerine geldi. Ligde bu üç maçı kazanmak bizim için çok kıymetliydi. Kazandık, kazanırken bugün geçişlerde yakaladığımız durumlar vardı. Duran toptan golü bulduk ve onu müdafaasını bildik. Gol erken olunca rakip kenar ortalarını çok yapmaya başladı. Orada 1-2 konum verdik. Hem topa sahip olmak hem de skoru korumak değerliydi. Sakatlıklar var değişimler oluyor. 3 maç sonunda zihinsel rahatlama için bu maçı kazanıp bu ortayı düzgün kıymetlendirmek istiyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün geçen haftadan sakat ve olmayan oyuncularım vardı. Abdülkadir Ömür sakatlıktan çıktı, Türk futbolu için çok değerli. Serkan ne vakit misyon versem en uygununu yapmaya çalışıyor. Yusuf oyuna girip düzgün şeyler yapıyor. Öbürleri de katkı sağladılar. Kazanmak ve ortaya bu biçimde girmek son derece önemliydi” dedi.

“Trabzonspor bu sene tepe yarışı verecektir”

Trabzonspor’un bu sene tepe yarışını vereceğini söz eden Avcı, “Şu an itibariyle taraftar bize inanıyor, biz oyunculara inanıyoruz. Âlâ ve alternatifli takımımız var. Bugün eksiklere, sakatlıklara ve yorgunluklara karşın kazanabildik. Burası sıkıntı bir deplasman. Sakatlar, yorgunluklara karşın sayılar, istatistikler hoş. Her kazandığı hafta kümenin ve kentin gücü artıyor. Trabzonspor’un olduğu her yerde yarış vardır, bu senede de yarışı verecektir” tabirlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir