Abdullah Avcı: Trabzonspor hep yarışacak, mücadele edecek

Harika Lig'in 3. haftasında Trabzonspor, deplasmanda Giresunspor'u 1-0 yendi. Teknik yönetici Abdullah Avcı, maçın akabinde düzenlenen basın ...


Harika Lig’in 3. haftasında Trabzonspor, deplasmanda Giresunspor’u 1-0 yendi.

Teknik yönetici Abdullah Avcı, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, 44 yıl sonra Giresunspor’u tekrar Üstün Lig’de görmenin sevindirici olduğunu söyledi.

“BİR AYDA 7 KARŞILAŞMA OYNADIK”

Yaklaşık bir ayda 7 karşılaşma oynadıklarının altını çizen Avcı, “Bunların biri uzatmalı 4’ü Avrupa maçı ve 4-5 saat yolculuklu. Zihinsel yorgunluk ve sakatlıklarda bunun üzerine geldi. Ligde bu üç maçı kazanmak ve güçlü çıkabilmek bizim için çok değerliydi. Kazandık, kazanırken bugün atak manasında geçişlerde yakaladığımız durumlar vardı. Duran toptan golü bulduk ve onu muhafazasını bildik.” diye konuştu.

“BUGÜN BURADAN KAZANMAK SON DERECEDE ÖNEMLİYDİ”

Avcı, golü erken bulmalarıyla Giresunspor’un beklerini kullanıp kenar ortalarını çok yapmaya başladığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Orada 1-2 konum verdik. Hem topa sahip olmak hem de skoru korumak kıymetliydi. Sakatlıklar var değişimler oluyor. 3 maç sonunda zihinsel rahatlama için bu maçı kazanıp bu ortayı uygun kıymetlendirmek istiyorduk, oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün geçen haftadan sakat ve olmayan oyuncularım vardı. Abdülkadir Ömür sakatlıktan çıktı, Türk futbolu için çok kıymetli. Serkan ne vakit vazife versem en uygununu yapmaya çalışıyor. Yusuf oyuna girip uygun şeyler yapıyor. Başkaları de bunlara katkı sağladılar. Bugün buradan kazanmak ve ortaya bu formda girmek son derece kıymetliydi.”


TARAFTARLARA TEŞEKKÜR

Taraftarların kendilerini her durakta yolda karşıladığını söz eden Avcı, “Onlara da teşekkür ediyoruz. Bu halde kazanmak bize güç veriyor, güçlü kılıyor, kenti bir ortaya getiriyor. Trabzonspor Türk futbolunda şampiyonluklar yaşamış ve kaybetmiş. Türk futboluna kıymetli oyuncular kazandırmış bir kenttir, kulüptür. Onun için Trabzonspor yarışacaktır, Trabzonspor daima uğraş etmiştir, daima sahanın içinde uğraş etmiştir ve bu uğraşını de yapmaya devam edecektir. Daima birlikte lider, yöneticiler, kulüpte çalışanlar, oyuncularım ve bize takviye veren taraftara teşekkür ediyoruz ve armağan ediyoruz.” diye konuştu.

“TRABZONSPOR’UN OLDUĞU HER YERDE YARIŞ VARDIR”

Trabzonspor‘un bu yıl tepe yarışı vereceğini aktaran Avcı, “Şu an prestijiyle taraftar bize inanıyor, biz oyunculara inanıyoruz. Güzel ve alternatifli takımımız var, alternatifli bir takımımız var. Bugün eksiklere, zihinsel yorgunluklara, fizikî yorgunluklara karşın kazanabildik. Burası güç bir deplasman, bu türlü de olacak, bundan sonra görecekler. Sayılar, istatistikler hoş. her kazandığımız hafta kümenin ve kentin gücü daha fazla artıyor ve daha fazla ivme kazanıyorsun, bu süreç bizim için çok olumlu işledi, bu olumlu bildirileri aslında Trabzonspor‘un olduğu her yerde yarış vardır, bu senede de bu yarışı verecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

“TRANSFERLER BİTTİ GİBİ”

Bir gazetecinin transfer konusundaki sorusuna “Transferde çok uyumlu çalıştık. Trabzon’a Kasım’ın 10’u prestijiyle ayak basmıştım. Hem yarışırken hem planlama yaparken hem de transferlerle uğraşıyorduk. Birçok kulüpten yüzde 90 transferimizi erken bitirdik, erken organize olduk, onun için bugün tahminen de onun karşılığını alıyoruz. Transfer güya yüzde 95 bitmiş üzere, ancak biliyorsunuz son günlerde fırsat transferi çıkabilir.” tabirlerini kullandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir