Afganistan’da silahlı saldırıda 3 kişi yaşamını yitirdi

Geçtiğimiz günlerde Afganistan’ın başşehri Kabil’de Savunma Bakanı Bismillah Mohammadi’nin meskeninin yakınlarında bomba yüklü araçla taarruz ...


Geçtiğimiz günlerde Afganistan’ın başşehri Kabil’de Savunma Bakanı Bismillah Mohammadi’nin meskeninin yakınlarında bomba yüklü araçla taarruz gerçekleşmişti ve akında Savunma Bakanı Bismillah Mohammadi amaç alınmıştı.

Patlamanın akabinde bölgede çatışma çıkmıştı. Yetkililer, çıkan silahlı çatışmada 3 sivilin hayatını kaybettiğini, 11 sivilin ise yaralandığını aktardı. Polis tarafından yapılan açıklamada, patlamanın meydana geldiği bölgeden en az 30 sivilin kurtarıldığı aktarıldı.

“İNTİHAR SALDIRISIYDI”

İç işleri Bakanlığı’ndan bir sözcü ise, güvenlik güçlerinin 3 saldırganı etkisiz hale getirmesi ile bölgede çatışmaların sona erdiğini aktardı.

Mohammadi akının akabinde bir görüntü ileti yayınlayarak, sıhhat durumunun uygun olduğu belirterek, ”Bu akşam, teröristler tarafından konutuma bir intihar saldırısı düzenlendi. Olay sonucunda Allah’ın lütfu ile ailem ve ben ziyan görmedik lakin maalesef bir kaç müdafaam yaralandı” dedi.

BEŞERLER SOKAKLARA ÇIKTI

Patlamanın akabinde Kabil’de yüzlerce sivil sokaklara dökülerek, tekbirler ve bayraklar eşliğinde Afganistan hükümetine takviyelerini gösterdi. Göstericilerden biri yaptığı açıklamada, “Bütün dünya Afganistan’da olup bitenler konusunda sessiz kalmayı seçebilir ancak biz artık sessiz kalamayız ve kalmayacağız da son nefesimize kadar güvenlik güçlerimizin yanında olacağız” dedi.

Öte yandan akının Taliban tarafından gerçekleştirildiği tez edilirken, saldırıyı şimdi üstlenen olmadı.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir