Afganistan’da son durum: Kabil Havalimanı’na beş roket… ABD’den ikinci saldırıyı önleyen hava operasyonu

20 yılın akabinde Afganistan’dan çıkma kararı alan ABD’nin çekilme sürecinde sona yaklaşılıyor. ABD Lideri Joe Biden son tarih olarak 31 Ağustos ...


20 yılın akabinde Afganistan’dan çıkma kararı alan ABD’nin çekilme sürecinde sona yaklaşılıyor. ABD Lideri Joe Biden son tarih olarak 31 Ağustos’u işaret ederken, Kabil Havalimanı’ndaki IŞİD-K saldırısı gözleri bölgeye çevirmişti.

13 ABD askerinin hayatını kaybettiği atağın akabinde, havalimanının yine maksat olabileceği belirtildi. Cumartesi günü konuşan ABD Lideri Biden, bölgede tehdidin devam ettiğini ve önümüzdeki 24-36 saat ortasında yeni bir taarruz gerçekleştirilebileceğini öne sürmüştü.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ VURULDU

Biden’ın bu kelamlarının akabinde sıcak bir gelişme yaşandı. ABD’li yetkililer, Kabil Havalimanı’na yönelik ikinci bir intihar saldırısı teşebbüsünü önlediklerini açıkladı. İnsansız hava araçlarıyla düzenlenen operasyonda, içinde bir saldırganın olduğu belirtilen bomba yüklü araç maksat alındı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Sözcüsü Bill Urban, “Hedefi muvaffakiyetle vurduğumuz konusunda itimadımız tam” tabirlerini kullandı.

HAVALİMANINA BEŞ ROKET

Öte yandan çekilme sürecinin devam ettiği Kabil Havalimanı’na beş roket fırlatıldığı öğrenildi. Reuters’ın lokal kaynaklardan aktardığına nazaran, roketlerin ABD’nin hava savunma sistemi sayesinde etkisiz hale getirildiği belirtildi. Roketlerin kim tarafından fırlatıldığı şimdi belirlenemedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir