Afganistan’da son durum… Taliban’dan Türkiye açıklaması: Henüz erken

ABD önderliğindeki batılı güçlerin ülkeden ayrılma süreciyle birlikte şiddetin ve ölümlerin arttığı Afganistan’da kaos devam ediyor… ABD ...


ABD önderliğindeki batılı güçlerin ülkeden ayrılma süreciyle birlikte şiddetin ve ölümlerin arttığı Afganistan’da kaos devam ediyor… ABD askerlerinin Kabil’den ayrılma sürecinde sona yaklaşılırken bölgeden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Reuters haber ajansına konuşan Batılı güvenlik yetkilileri bir açıklama yaparak havalimanında 1000’den fazla sivilin beklemeye devam ettiğini duyurdu. İsmini açıklamak istemeyen yetkili, “Tahliye operasyonunun tarihi ve vakti şimdi belirlenmedi. Bütün yabancı sivillerin ve risk altındakilerin bugün tahliye edileceğini garanti altına almak istiyoruz. Bu süreç bittikten sonra uçmaya başlayacaklar” dedi.

TALİBAN: TÜRKİYE İÇİN ŞU AN ÇOK ERKEN

Öte yandan Taliban’dan da süreç ile ilgili açıklamalar geldi… Taliban yetkilisi, bünyelerinde mühendis ve tekniker olduğunu ve bu sebeple havalimanı idaresini denetim altına almak için hazır olduklarını söyledi. İsmini açıklamayan Taliban yetkilisi Reuters’a, “ABD’liler Kabil Havalimanı’nın güvenliğini sağladıktan sonra son onayı vermeleriyle birlikte havalimanının teslimi bekliyoruz” dedi.

Reuters’a konuşan Taliban sözcüsü ise Türkiye ile ilgili açıklama yaptı… Taliban sözcüsü, “Kabil Havalimanı’nın yönetim edilmesinde Türkiye ya da Katar’ın yardımına gereksinimimiz olup olmadığını söylemek için şu an çok erken” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir