Afganistan’daki insanlar ABD’ye getirildi

Taliban'ın ülke idaresi ele geçirdiği Afganistan'da, ABD'nin, Afgan halkına yönelik tahliye süreçleri devam ediyor. Kabil'den tahliye edilen ...


Taliban’ın ülke idaresi ele geçirdiği Afganistan’da, ABD’nin, Afgan halkına yönelik tahliye süreçleri devam ediyor.

Kabil’den tahliye edilen Afganların bir kısmı ABD’nin başşehri Washington DC yakınlarında yer alan Virginia’daki Dulles Memleketler arası Havalimanı’na getirildi.

Washington DC bölgesindeki en büyük havalimanı olan Dulles’e getirilen Afganlar sıhhat ve güvenlik taramasından geçirildikten sonra süreçlerinin devam edeceği askeri üslere sevk ediliyor.

Dulles Memleketler arası Havalimanı’na getirilen Afganların kollarında “Hello” (Merhaba) yazılı kollukların olması dikkatlerden kaçmadı.

20 SAAT BEKLETİLMELERİ GERGİNLİK OLUŞTURDU

Öte yandan Kabil’den tahliye edilen Afganların Dulles Havalimanı’nda uçakların içinde ya da pistte 20 saate yakın mühlet aç ve susuz formda bekletilmesi tartışmalara yol açtı.

Savunma Bakanlığı ve Beyaz Saray sözcüleri ise bu durumun Hudut ve Gümrük Denetim Ünitesi gruplarının yoğunluğundan kaynaklandığını ve pürüzlerin düzeltilmeye çalışıldığını kaydetmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir