Afganistan’dan tahliye edilen 160 yolcu daha İstanbul’da

AFGANİSTAN’ın başşehri Kabil’den tahliye edilen 14’ü bebek toplam 160 yolcu, evvel Türk Hava Kuvvetleri’nin A400M tipi askeri nakliye uçağı ile ...


AFGANİSTAN’ın başşehri Kabil’den tahliye edilen 14’ü bebek toplam 160 yolcu, evvel Türk Hava Kuvvetleri’nin A400M tipi askeri nakliye uçağı ile Pakistan’ın başşehri İslamabad’a, oradan da Türk Hava Yolları’na (THY) ilişkin tahliye uçuşu ile saat 06.15’de İstanbul’a getirildi.

Taliban’ın Kabil’e girmesinin akabinde Afganistan’dan İslamabad aktarmalı olarak gerçekleşen tahliye uçuşları devam ediyor. Ortalarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu 160 yolcu, Kabil Hamid Karzai Havalimanı’ndan Türk Hava Kuvvetleri’nin A400M tipi askeri nakliye uçağıyla İslamabad Memleketler arası Havalimanı’na götürüldü. İslamabad’da THY uçağına aktarılan yolcular, yaklaşık 6 saat süren TK-6885 sefer sayılı tahliye uçuşun akabinde 06.15’te İstanbul’a getirildi.

10 GÜNLÜK KARANTİNA UYGULANACAK

Terminale alınan yolcular, ikametgâh bilgilerinin olduğu ONAM formunu doldurduktan sonra coronavirüs testi yaptırdı. Pasaport süreçlerini tamamlayan Türk yolcuların bildirdikleri ikametgâh adreslerinde, yabancı uyrukluların ise yerleşecekleri otellerde 10 gün karantinada kalacakları öğrenildi. (DHA)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir