Afganistan’ın eski iletişim bakanı, Almanya’da bisikletli kurye oldu

Afganistan'da Taliban'ın idaresi ele almasının akabinde başlayan kriz sürüyor Bilhassa Taliban idaresi altında yaşamak istemey Afganların ...


Afganistan’da Taliban’ın idaresi ele almasının akabinde başlayan kriz sürüyor

Bilhassa Taliban idaresi altında yaşamak istemey Afganların ülkeden ayrılmak için Kabil Havalimanı’na yönelmesi ve burada yaşanan trajik imgeler dünya kamuoyunda büyük ses getirdi.

Tahliyeler için batılı ülkelerin tahlil arayışı sürerken değişik bir olay Almanya’da ortaya çıktı.

ESKİ BAKAN BİSİKLETLİ KURYE OLDU

Leipziger Volkszeitung isimli lokal gazetenin haberinde, eski Afgan hükümetinde İrtibat ve Teknoloji Bakanı olan Sayed Ahmad Saadat‘ın Aralık 2020’de bakanlıktan ayrılarak Almanya’nın Saksonya eyaletine geldiği belirtildi.

Saadat’ın parası bittiği için Leipzig kentinde yemek teslimatı firmasında bisikletli kurye olarak çalıştığı bilgisi paylaşıldı.

“BASİT BİR HAYAT YAŞIYORUM”

Haberde, Saadat‘ın şu tabirlerine yer verildi:

“Şu an kolay bir hayat yaşıyorum. Almanya’da kendimi inançta hissediyorum. Leipzig’teki hayatımdan mutluyum. Almanca kursuna gidebilmek ve daha fazla eğitim almak için para biriktirmek istiyorum. Birçok iş müracaatında bulundum lakin bir sonuç çıkmadı. Şimdiki hayalim, Alman Telekom şirketinde çalışmak.”

Eski bakanın daha evvel İngiltere’de ikamet ettiği ve eski Kabil hükümetinden aldığı davetle Afganistan’a giderek bakan olduğu kaydedildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir