Akıncı TİHA dünya basınında

Türkiye, insansız hava araçlarında gücüne güç katmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Çorlu'da Baykar Akıncı Taarruzi ...


Türkiye, insansız hava araçlarında gücüne güç katmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Çorlu’da Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nın (TİHA) Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) teslimat merasimine katıldı.

“ASKERİ KAPASİTE YERLİ DRONE’LARLA İNŞA EDİLİYOR”

ABD basınından Bloomberg, merasimin akabinde havalanan Akıncı TİHA’yla ilgili gelişmeyi okurlarına aktardı.

“Türkiye, askeri kapasitesini yerli drone’larla inşa ediyor.” denilen haberde, Türk ordusunun, filosuna yeni jenerasyon yerli üretim insansız hava aracı eklediğini kaydetti.

“ERDOĞAN’IN GAYESİ, ORDUYU KENDİ KENDİNE KÂFİ HALE GETİRMEK”

Haberde, yerli üretim insansız araçları projelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “orduyu kendi kendine kâfi hale getirme” eforlarının olduğu vurgulandı.

“BU TEKNOLOJİYİ ÜRETEN ÜÇ ÜLKEDEN BİRİ”

Baykar Savunma tarafından üretilen Akıncı TİHA’nın, Ukrayna ve Polonya dahil çeşitli ülkelere satışı yapılan Bayraktar TB2’den daha gelişmiş durumda olduğu bilgisi paylaşıldı.

Teslimat merasiminde Erdoğan’ın “Türkiye, Akıncı ile dünyada bu teknolojiyi üreten birinci üç ülkeden biri oldu.” dediği hatırlatıldı.

AKINCI TİHA’NIN ÖZELLİKLERİNİ SIRALADILAR

Akıncı’nın havada ve yerde maksatlara saldırabildiği ve savaş uçaklarıyla birlikte hareket edebildiği, ayrıyeten Türkiye’nin mevcut pilotsuz uçaklarından daha yüksek irtifada uçabilmesinin yanı sıra havada daha uzun mühlet kalabildiği söz edildi.

Haberde, “Roketsan tarafından geliştirilen füzeleri taşıyacak.” denildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir