AKP’li vekilden hastane ziyaretinde işsizlik itirafı

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri'nin Bünyan ilçesinde Pazartesi günü hizmete açılacak olan Bünyan Devlet Hastanesi'nde ...


AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri’nin Bünyan ilçesinde Pazartesi günü hizmete açılacak olan Bünyan Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. İncelemelerde Tamer’e Kayseri Vilayet Sıhhat Müdürü Ali Ramazan Benli, Bünyan Belediye Lideri Özkan Altun ve AKP İlçe Lideri Yıldıray Hakkı Koç da eşlik etti.

“HİÇBİR EKSİKLİK YOK”

İncelemelerin akabinde açıklamalarda bulunan AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, şunları söyledi:

“Hastanelerimiz artık 5 yıldızlı değil 7 yıldızlı pozisyonunda. Bünyan Devlet Hastanemizde bir ay içerisinde tüm faaliyetler başlayacak. Pazartesi gününden itibaren tüm poliklinikler açılacak. Tam teşekküllü bir hastane pozisyonunda. 7 uzman doktorumuzla hizmet vermeye çalışıyoruz. 250’ye yakın çalışan işçimiz mevcut. Hiçbir eksiklik yok”

“HASTANE YENİ AÇILIYOR, PEK ÇOK İŞ BAŞVURUSU GELİYOR”

Hastanenin açılışının yapılacak olması ile birlikte kendilerine iş için müracaat eden pek çok kişinin olduğunu söyleyen Tamer, “Zaman vakit sorulan bir soruyu burada söz edeyim. Bu hastane yeni açılıyor. Pek çok iş arayan, müracaat eden arkadaşlarımız var. Dışarıdan burada istihdam etmeyeceğiz, söz edeyim burada. Sıhhat Bakanlığımıza bağlı olarak eski hastanemizdeki çalışanları genelde buraya taşımış oluyoruz. Bunu da burada söz edeyim ki, çok telefonlar geliyor. Hastaneye iş müracaatları var. Şayet, esasen eksik olan paklık ve onun dışlındaki güvenlikle ilgili sorun varsa onu Sıhhat Bakanlığı’ndan ekstra bir tahminen alımla bu eksiğimizi giderebiliriz, ancak şu an itibariyle bu türlü bir de alım ihtimali de yok. Onu da belirtmiş olayım” tabirlerini kullandı.

“KAYSERİ’DE AŞI OLMAYAN 350 BİN KİŞİ VAR”

Kayseri’de aşılama oranlarını da açıklayan AKP’li Tamer, “Pandemi ile ilgili dertlerimiz devam ediyor. Son günlerde bilhassa Delta virüsüyle birlikte artışa geçen bir pandemi devam ediyor. Şu an şehirimize baktığımızda yaklaşık 1 milyon 200 binin üzerinde aşı yapmışız. Bunlardan 750 bini birinci doz. 550 bini de 2. doz aşı. Hiç aşı yaptırmayan da 350 bin kişi var. Her yerde aşı imkanımız var. Türkiye genelinde günlük 1,5 milyona yaklaştık. Yakında kentimizde üretilen yerli aşı da faaliyete geçecek. Bu da Türkiye için bir memnunluk kaynağı” biçiminde konuştu.

TABAN ÜCRETLİLERE AİT KELAMLARI DE REAKSİYON TOPLAMIŞTI

Öte yandan AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in geçtiğimiz Şubat ayında minimum ücretliler ve iktisada ait tespiti de dikkat çekmişti.  Tamer, “Bugün bakıyoruz, eleştiren beşerler cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar. Otomobillerini yılda bir tahminen de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık taban ücretlimizin meskeninin önünde arabası mevcut” tabirlerini kullanmıştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir