AKP’ye oy verdi, CHP’li vekile dert yandı: Tek umudumuz Kılıçdaroğlu!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İncesu İlçe Lideri Ahmet Efe ve parti yöneticileri ile birlikte ilçe merkezinde ve Kızılören ...


CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP İncesu İlçe Lideri Ahmet Efe ve parti yöneticileri ile birlikte ilçe merkezinde ve Kızılören mahallesinde esnaf ziyareti yaptı. Vatandaşlar iktisat başta olmak üzere iktidarın yanlış uygulamalarından şikayet ederken, Kızılören’de CHP’li Arık’ın vatandaşlarla yaşadığı diyalog dikkat çekti.

“TEK UMUDUMUZ KILIÇDAROĞLU”

AKP’ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, “İnşallah tek umudumuz, bu sefer Kılıçdaroğlu, biz yandık. Yandık oğlum, yandık, yandık. Bir çuval gübre 230 lira olmuş” diyerek CHP’li Arık’a sıkıntı yandı. Çiftlikle uğraştığını söyleyen bir öteki vatandaş ise, “Traktör fiyatları kıymetli olduğu için arpayı elimle yoluyorum. Biçerdöverleri çalıştıramıyoruz. Gücümüz kalmadı ki…“ diyerek çiftçinin güç durumda olduğunu söz etti.

“KARNIMIZI BİLE DOYURAMIYORUZ”

Arık’ın görüştüğü 81 yaşındaki emekli bir vatandaş da aldıkları maaşın yetmediğini belirterek, “Emekli maaşımız taban fiyatın altında kaldı. Emekliler ne yapacak?” diye sordu. Çetin Arık  ise, AKP’lilerin geçmiş periyot yaptığı konuşmayı hatırlattarak, “Emekliler durumundan şad, tatile gidiyorlarmış” kelamlarına vatandaş, “Tayyip Bey’in uçaklarıyla mı gidiyorlar? Kurban Bayramı’nda ikramiyeyi sizin sayenizde aldık. Bakın 1500 lira yapamadılar. Ne tatili karnımızı bile doyuramıyoruz” formunda cevap verdi.

“TABAN HER TARAFTAN SIKINTILI”

CHP’li Çetin Arık’ın iş yerinde ziyaret ettiği AKP İncesu Belediye Meclisi Üyesi Fatih Çelebi’nin de iktisattan şikayet etmesi ise dikkat çekti. Çelebi, “Siyasetin içinde birileri gelip, ‘Beni alkışlayın’ diyorsa, alkışlama vakti çoktan geçti” derken, sorulan bir soru üzerine sattığı eserinin yüzde 180 zamlandığını belirtti. Dükkânda bulunan bir bayan ise, “Bize 100 lira artırım verdi. Bir teneke yağ parası… Allah’tan korkun. Siz geçinebiliyorsunuz lakin biz geçinemiyoruz. Her şeye artırım geliyor ancak biz 100 lira geldi” kelamları üzerine Çelebi, “Şimdi taban her taraftan düşünceli. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

“AMERİKA VATANDAŞLIĞINA ALSINLAR DA ÇOCUKLAR BİR GELECEK GÖRSÜN”

Türkiye’nin tüm kaynaklarının satıldığını belirten bir bayan esnaf ise vatandaşları da satsınlar diyerek reaksiyonunu lisana getirirken, “Vatandaş olarak bizi, vatandaşlık haklarıyla birlikte Amerika vatandaşlığına alırsa Amerika vatandaşlığına alsınlar bari çoluk çocuk, gençler bir gelecek görsün. Bir umutları olsun” diye konuştu. Arık’ın “Bu iktidarı değiştirelim” kelamları üzerine konuşmasını sürdüren bayan, “Değişmiyor ki… Valla biz elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalışıyoruz fakat ya bu iktidara bu halk layık ya da bu halka bu iktidar layık, yapacak bir şey yok” sözlerini kullandı.

“HALKIN ÖNÜNE BİR AN EVVEL SANDIK GELMELİ”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, vatandaşların haklı olarak iktidardan şikâyet ettiğini belirterek, “Bu iktidarın vazifede kaldığı her gün ülkeye ziyan. Bunun için bir an evvel vatandaşın önüne sandık gelmeli ve halk tercihini yapmalıdır” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir