Allen Iverson: Sahada hep en iyi oyuncu bendim

Hall of Fame oyuncu Allen Iverson, mesleğinde alanda olduğu her an "en âlâ oyuncu olduğunu hissettiğini" açıkladı. "BU KİBİR DEĞİL" "Club ...


Hall of Fame oyuncu Allen Iverson, mesleğinde alanda olduğu her an “en âlâ oyuncu olduğunu hissettiğini” açıkladı.

“BU KİBİR DEĞİL”

“Club Shay Shay” isimli podcast’te eski NBA süperstarı Iverson, eski NFL yıldızı Shannon Sharpe ile sporda ve hayattaki her şeyde özgüven sahibi olmanın ehemmiyeti hakkında konuştu:

“Kendinize güvenmediğiniz her an, dezavantajlısınız demektir. Akıl hocam, kendime karşımdakinden her vakit daha fazla güvenmem gerektiğini öğretmişti. Bu kendini beğenmişlik ya da kibir değil, yalnızca Rab’ın size verdiği yeteneğe inanmak ve hürmet duymak.

Alana adım attığım her gece, oradaki en âlâ oyuncu olduğumu düşünürdüm ve milyonlarca insan da aksini söylerdi. Kendinize inancınız yoksa, savaşı çoktan kaybetmişsiniz demektir.”

1990’lı yılların sonunda NBA’in Hip-Hop kültürünü benimsemesinde en büyük rolü oynamış olan Iverson, mesleğinde 26.7 sayı ortalamasına sahipti.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir