Almanya: Kabil’deki havalimanı için Türkiye ve ABD ile görüşüyoruz

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Taliban'ın denetiminde bulunan Afganistan'ın başşehri Kabil'deki Hamid Karzai Memleketler arası Havalimanı ...


Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Taliban’ın denetiminde bulunan Afganistan’ın başşehri Kabil’deki Hamid Karzai Memleketler arası Havalimanı’ndan gerçekleştirilen tahliye operasyonlarını kıymetlendirdi.

Berlin’de açıklama yapan Maas, havalimanının ABD askerlerinin çekileceği tarih olan 31 Ağustos’tan sonra da faaliyetlerine devam etmesinin kıymetine dikkati çekti.

“ABD VE TÜRKİYE İLE GÖRÜŞME HALİNDEYİZ”

Maas, Kabil Havalimanı’nın sivil havacılık faaliyetiyle askeri tahliye operasyonlarına devam edebilmesi için Türkiye ve ABD ile görüştüklerini söyledi.

Alman bakan, “ABD, Türkiye ve öteki ülkelerle Kabil Havalimanı’nın faaliyetlerine devam etmesi konusunda görüşme halindeyiz. Bu mevzu birebir vakitte ABD güçlerinin çekilmesinden Taliban ile görüşmeleri de gerektiriyor.” dedi.

“DAHA ÇABUK VE KOLAY VİZE VERECEĞİZ”

Pakistan, Hindistan, Tacikistan ve Özbekistan dışişleri bakanları ile görüştüğüne dikkati çeken Maas, “Bu ülkelere geçebilen lokal işçiye daha çabuk ve kolay vize vereceğiz. Listelerimizde yer alan tüm mahallî çalışanlar ve başka tehlike altındaki bireyler için ikamet hakkı şartlarını oluşturacağız.” tabirlerini kullandı.

Maas, İslamabad, Yeni Delhi, Taşkent’teki vize kısımlarının kapasitelerini artıracaklarını kelamlarına ekledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir