Almanya’da 3 arkadaş, Türkiye’nin güvenilir olmadığı iddiasını çürütmek için yola çıktı

Alman televizyonları, Türkiye'nin koronavirüs devrinde emniyetli bir ülke olmadığına dair yayınlar yaptı. Durumun belirtildiği üzere olmadığını ...


Alman televizyonları, Türkiye’nin koronavirüs devrinde emniyetli bir ülke olmadığına dair yayınlar yaptı.

Durumun belirtildiği üzere olmadığını ispatlamak için üç arkadaş, Almanya’nın Bergkamen kentinden motosikletleri ile tatil yapmak üzere Mersin’in Silifke ilçesine geldi.

MOTOSİKLET İLE YOLA ÇIKTILAR

Alman televizyonlarının “Koronavirüsten ötürü Türkiye’nin inançlı bir ülke olmadığını, tatil yapılmayacak ülke” haberleri üzerine İbrahim Çeliktaş, Ahmet Taşören ve İbrahim Islak Almanya’nın Bergkamen kentinden motosikletleri ile yola çıktı.


DÖNDÜKLERİNDE 10 BİN KİLOMETRE YOL YAPMIŞ OLACAKLAR

Bergkamen ve Silifke’nin kardeş kentler kapsamında tatilini Silifke’de yapmak üzere gelen üç arkadaş Almanya’ya geri döndüklerinde toplam 10 bin kilometre yol yapacaklar.

MUTEBER BİR ÜLKE OLDUĞUNU DUYURACAKLAR


“AŞI OLDUĞUNUZDA TÜM DÜNYANIN KAPILARI SİZE AÇILIYOR”

Türkiye’nin cennet bir ülke olduğunu belirten İbrahim Çeliktaş, “Almanya’nın Bergkamen kentinden üç arkadaş motosikletlerimizle yola çıktık. Ben İbrahim Çeliktaş, Ahmet Taşören ve İbrahim Islak arkadaşlarımızla bir buçuk yıldır bu seyahatin planını yaptık. Koronavirüsten ötürü gelemedik. Aşılamadan ötürü artık geldik. Koronavirüs devrinde Almanya’daki televizyonlar ‘Türkiye Covid’den ötürü tatil yapılmayacak ülke, Türkiye’ye gitmeyin’ diye söylemişlerdi. Türkiye ile ilgili olumsuz bilgiler veriyorlardı. Hiçbir kısıtlamayı kendimizde görmüyoruz. Bizler de bu türlü bir şeyin olmadığını göstermek için üç arkadaş yola çıktık. Geldiğimiz Bergkamen kentinde bizi merak edenler var. Sanki bunlar nasıl gelecekler diye. Bizler de Almanya’ya döndüğümüzde korkmayın Türkiye’ye gidebilirsiniz diyeceğiz. Aşınızı kesinlikle olun. Bizler aşımızı olduk. Aşı olduğunuzda tüm dünya kapılarını size açıyor.” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir