Almanya’da Delta mutasyonuna karşı ek aşılama başlıyor

Almanya Sıhhat Bakanı Jens Spahn, 16 eyaletin sıhhat bakanları ile görüşmesinin akabinde ülkede Covid-19'a karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı ...


Almanya Sıhhat Bakanı Jens Spahn, 16 eyaletin sıhhat bakanları ile görüşmesinin akabinde ülkede Covid-19’a karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Spahn, sıhhat bakanlarının Covid-19’un Hindistan’da ortaya çıkan Delta mutasyonuna karşı ve kış aylarına hazırlıklı girebilmek için yaşlı ve risk altındaki kümelere eylül ayından itibaren ek aşı dozu sunulması konusunda anlaştıklarını belirtti.

Ülke genelinde 12-17 yaş ortası çocukların aşı olmasının kolaylaştırılması ve yaygınlaştırılması konusunu da ele aldıklarını aktaran Spahn, sıhhat bakanlarının reşit olmayanlar için ek teklifleri de memnuniyetle karşıladığını bildirdi.

Bakan Spahn, tüm eyaletlerde aşı merkezlerinde yahut öteki uygun yerlerde 12-17 yaş ortası çocuklara aşı imkanı sunulacağını açıklarken, üniversitelerde ve meslek yüksekokullarında gençler ve genç yetişkinler için aşı uygulaması konusunda planlanma yapıldığını belirtti.

Spahn, “İsteyen herkes yaz aylarında aşılanabilir. Her yaş kümesine yetecek kadar aşımız var. Hekim tavsiyesi üzerine aşı yaptırmaya karar veren 12-17 yaş ortası çocuklar da aşı olarak kendilerini ve diğerlerini koruyabilir” dedi.

Almanya’da yalnızca risk altında olan yahut Covid-19’a yakalanma riski yüksek şahıslarla yaşayan 12-17 yaş ortası çocukların aşı olması öneriliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir