Almanya’da kısıtlama karşıtlarından protesto

Koronavirüs salgını ile gayrette getirilen yasaklarının başladığı günden bu yana birçok ülkede protestolar düzenliyor. Almanya'da Salgın ...


Koronavirüs salgını ile gayrette getirilen yasaklarının başladığı günden bu yana birçok ülkede protestolar düzenliyor.

Almanya’da Salgın nedeniyle alınan tedbirlerin ve kısıtlamaların anayasal temel hak ve özgürlükleri kısıtlayıcı ögeler içerdiğini savunan küme, aksiyonlar için çoğunlukla başkent Berlin’i seçiyor.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Alman medyasının çoklukla “kısıtlama karşıtları” ve “komplo teorisyenleri” olarak nitelendirdiği Querdenker kümesi, hafta sonu için yeniden başkent Berlin’de farklı yerlerde protestolar için bir ortaya geldi. Lakin polisin müsaade vermediği şovlarda iki taraf ortasında başşehrin farklı noktalarında tansiyon yükseldi.

Polis protestocuların dağılması için müdahalede bulunurken, protestocuların karşılık vermesiyle iki taraf ortasında arbede çıktı.

1500 KİŞİ SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Berlin Olimpiyat Meydanı’nda toplanmak isteyen yaklaşık bin 500 protestocu da meydana yakın orta sokaklarda polisle karşı karşıya geldi.

Polis ayrıyeten, müsaadesiz şov için toplanmaları engellemek gayesiyle tarihi Brandenburg Kapısı’nın önünü de demir parmaklıklarla kapattı.

PROTESTOYA MÜSAADE ÇIKMADI

Öte yandan, Almanya’da Yüksek İdari Mahkeme, cumartesi akşamı aldığı ani kararla “Querdenker” kümesinin şovlarının iptaline karar vermişti.

Küme, pazar günü için Berlin’de 17 Haziran Caddesi önünde 22 bin 500 kişilik bir aksiyon duyurusunda bulunmuştu. Berlin polisi de evvelki gün, 2 bin 250 polis memuruyla kentteki mümkün kaçak şovların engelleneceğini duyurmuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir