Altında hareketlilik devam ediyor

Altın da başka emtialar üzere yapılan açıklamalardan ve paylaşılan bilgilerden etkiliyor. Dünya üzerinde yaşanan salgın, doğal afet, ticari ...


Altın da başka emtialar üzere yapılan açıklamalardan ve paylaşılan bilgilerden etkiliyor. Dünya üzerinde yaşanan salgın, doğal afet, ticari uyuşmazlıklar ve savaşın oluşturduğu güvensizlik ortamı altının bedelinde oynaklıklara neden oluyor.

Geçtiğimiz hafta ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam verisiyle birlikte sert gerileyince, altının geçen haftalardaki düşüşü, artık yerini sonlu yükselişe bıraktı.

DELTA VARANTI YÜKSELİŞİ DESTEKLEDİ

Altının yükselmesine, koronavirüs salgınının aşı bulunduktan sonra denetim altına alınmasının akabinde ortaya çıkan ve daha süratli bulaşan delta varyantının ortaya çıkması dayanak verdi. Yatırımcı yarınını göremediği ortamda tekrar altına yöneldi.

FED’İN VARLIK ALIMLARINI AZALTMASI ALTINI DAR BANDA SOKTU

Fakat ABD Merkez Bankası’nın (Fed) varlık alımlarını azaltacak olması beklentisinin akabinde da altın, dar bantta seyretmeye başladı.

ALTININ ONSU 1.786’DA YATAY SEYREDİYOR

Geçen hafta 1.675 dolar düzeyine kadar geri çekilen ons altın yatay seyirle 1.786 dolar düzeyinde süreç görüyor. Gün içinde en düşük 1.784 dolar, en yüksek 1.788 dolar düzeyi görüldü.

GRAM ALTIN 486 LİRA

Gram altın ise 486 lira düzeyinden alıcı buluyor. Gün içinde en düşük 485,2 lira, en yüksek 486,9 lira düzeyi görüldü.

KAPALIÇARŞI’DA ALTIN FİYATLARI

İstanbul Kapalıçarşı’da, bugün kapanışta çeyrek altın 787,00 lira, Cumhuriyet altını 3.221,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise cuma günkü kapanışa nazaran yüzde 0,04 düşüşle 485,80 liradan süreç gördü.

Kapalıçarşı’da alınıp satılan altın tiplerinin, cuma günü ve bugün prestijiyle kapanış fiyatları (TL) şöyle:

TÜRK LİRASI KIYMET KAZANDI

Altının seyri ile birlikte ayrıyeten yurt içi piyasalarda açıklanan sanayi üretimi verisi, TCMB’nin siyaset faizini sabit tutması ve turizm bölümündeki döviz gelirleriyle birlikte ABD’de 10 yıllık tahvil faizlerindeki geri çekilme Türk Lirası’nın güç kazanmasına yol açıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir