Angela Merkel: ABD olmadan tahliyelere devam edemeyiz

Afganistan'daki durumu görüşmek üzere görüntü konferans aracılığıyla bir ortaya gelen G7 Önderler Toplantısı sonrası açıklama yapan Almanya ...


Afganistan’daki durumu görüşmek üzere görüntü konferans aracılığıyla bir ortaya gelen G7 Önderler Toplantısı sonrası açıklama yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, G7 başkanlarının Afganistan’daki tahliye operasyonları konusunda birlikte çalışmaya devam etmesi gerektiğini söz etti.

Merkel, “ABD’nin burada başı çektiğini vurgulamak zorundayım. ABD olmadan tahliyelere devam edemeyiz, bunun netleştirilmesi gerekiyor” dedi.

G7, HAREKET PLANI HAZIRLAYACAK

G7’nin Afganistan konusunda birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Merkel, “Her ulusun kendi işini yapması hiçbir şeye yardımcı olmaz.” dedi.

Taliban ile ilgilerde de G7 başkanlarını ortak bir yaklaşım benimsemeye çağıran Merkel, G7’nin kendi içinde Taliban’la gelecekteki münasebetlere yönelik hareket planı hazırlayacak bir küme oluşturduğunu aktardı.

“GÜVENLİK DURUMU ÇOK ZOR”

Merkel ayrıyeten, Taliban ile bağlantı kurulması gerektiğini tabir etti.

Merkel, “Mümkün olduğunca uzun müddet tahliyelere devam etmek istediğimiz açık, fakat güvenlik durumu buna müsaade verdiği sürece tahliyelere devam edebiliriz, ama şu anda güvenlik durumu çok zor” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir