Ankara’da yavru aslanlar, çocukların eğlencesi oldu

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde açılan hayvanat bahçesinde bulunan 2 yetişkin, 9 yavru aslan ile başta çocuklar olmak üzere ziyaretçilerin ilgi ...


Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde açılan hayvanat bahçesinde bulunan 2 yetişkin, 9 yavru aslan ile başta çocuklar olmak üzere ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Vatandaşlar 2 ila 4 aylık olan yavru aslanlarla fizikî temas kuruyor, fotoğraf çektiriyor.

ASLANLAR BALIKESİR’DEN GETİRİLDİ

Balıkesir’deki ErdekLand Hayvanat Bahçesi’nden getirilen yetişkin aslanlar günde 7-8 kilo et tüketirken yavru aslanlar ise günde bir kilo etin yanında beş öğün sütle besleniyor.

ASLANLARA İLGİ AĞIR

İşletme yetkilisi Emin Gürengiç, parkta bulunan aslanlara ağır ilgi olduğunu, hayvan çeşitlerine yenilerini ekleyeceklerini söz etti.

Hayvanların bakımlarının nizamlı olarak yapıldığını anlatan Gürengiç, “Yetişkin yırtıcı hayvanlarımızın iki bölmeli güvenlik kafesleri var. Bahçe alanlarında oldukları vakit kapalı alanları kilitliyoruz ve temizliyoruz. Bahçelerin paklığı de her gün yapılıyor.” dedi.

Parkta daima veteriner doktor bulundurduklarını aktaran Gürengiç, hayvanların günlük veteriner denetiminden geçtiğini belirtti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir