Anthony Fauci: Koronavirüs salgınında ABD’de işler kötüye gidiyor

Delta varyantı nedeniyle hadiselerin global ölçekte yine yükselişe geçmesinin akabinde ABD'de alarm verildi. Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı ...


Delta varyantı nedeniyle hadiselerin global ölçekte yine yükselişe geçmesinin akabinde ABD’de alarm verildi.

Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Anthony Fauci, ABD’de pandemi durumunun daha da berbat bir hal almak üzere olduğunu söyledi.

KORONAVİRÜS SALGININDA “DAHA KÖTÜYÜ GÖRECEĞİZ” UYARISI

ABC News yayınına katılan Fauci, kâfi sayıda Amerikalının aşılandığını ve 2020 yılındaki berbat koşullardan kaçınmak için sayının kâfi olduğunu söyledi, başka yandan çok sayıda Amerikalının da şimdi aşılanmadığını belirtti.

Fauci, “Ülkede (aşılanmış) kâfi insan yüzdesine sahip olduğumuzu düşünüyorum.” dedi ve ekledi: “Fakat işler daha da berbata gidecek.”


“İŞLER BERBAT BİR HAL ALACAK”

ABD, halihazırda Delta varyantı kaynaklı olayların yayılımını durdurmak için gayret veriyor. Kelam konusu varyant, başkalarına kıyasla daha bulaşıcı olmasıyla biliniyor.

AŞILANMAYAN YETİŞKİN AMERİKALILARIN ORANI

Salgınla çabada aşılar, tek tahlil yolu ve Delta varyantına karşı etkinliklerini kanıtlamış durumda. Bununla birlikte Amerikalı yetişkinlerin yaklaşık yüzde 30’u şimdi birinci dozu yaptırmış değil.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir