Anthony Fauci: Okula giden çocuklara koronavirüs aşısı zorunlu olmalı

Beyaz Saray Sıhhat Danışmanı Anthony Fauci, koronavirüsle uğraşta çocukların aşılanmasına dair görüşlerini paylaştı. Fauci, okula giden ...


Beyaz Saray Sıhhat Danışmanı Anthony Fauci, koronavirüsle uğraşta çocukların aşılanmasına dair görüşlerini paylaştı.

Fauci, okula giden çocuklara koronavirüs aşısının mecburî kılınması fikrini desteklediğini söyledi.

“ÇOCUKLARA AŞIYI ZARURÎ KILMAK ÂLÂ FİKİR”

CNN International’a konuşan Fauci, “Okula giden çocuklar için koronavirüs aşılarını zarurî kılmanın ‘iyi bir fikir’ olduğunu düşünüyorum.” formundaki görüşünü paylaştı.

“Bu yeni bir şey değil.” diyen Fauci, çocuk felci, kızamık, kabakulak, hepatit üzere hastalıklara karşı okul çağındaki çocukların aşılanmasının onlarca yıldır uygulanmakta olduğunu kaydetti.

5-11 YAŞ ARALIĞININ AŞILANMASI KONUSU

ABD Besin ve İlaç Yönetimi (FDA), şimdi 12 yaşın altındakilerde kullanılmak üzere rastgele bir koronavirüs aşısına onay vermiş değil.

Pfizer/BioNTech’in aşısı, yakın vakitte 16 yaşından büyüklerde kullanım için FDA’dan tam onay aldı.

Ulusal Sıhhat Enstitüleri Yöneticisi Francis Collins, NPR’ye yaptığı açıklamada, Pfizer/BioNTech’in önümüzdeki ay 5 ila 11 yaşları ortasındakiler için klinik deney bulgularını FDA’ya sunmasının beklendiğini söyledi.

“2021’İN SONUNDAN EVVEL MÜMKÜN DEĞİL”

Fakat Collins, aşının çocuklar için acil kullanımını onaylamanın bundan sonraki süreçte aylar alabileceğine dikkat çekti. “Dürüst olmak gerekirse, 5-11 yaş ortası çocuklar için onayın 2021’in sonundan evvel geleceğini düşünmüyorum.” sözünü kullandı.

Los Angeles’lı bir çocuk hekimi, Insider’a yaptığı açıklamada, FDA onayı gelene kadar 12 yaşından küçük hiç kimseyi aşılamayacaklarını bildirmişti.

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri (CDC), virüsün yayılmasını durdurmaya yardımcı olmak için 12 yaşın üzerindekilerin aşı olmasını tavsiye ediyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir