Ardahan’da yaylada aşı kuyruğu

Ardahan’ın Göle ilçesinde taşınabilir sıhhat grupları kırsalda, köylerde ve yaylalarda yaşayan vatandaşları aşılamaya devam ediyor. Sıhhat ...


Ardahan’ın Göle ilçesinde taşınabilir sıhhat grupları kırsalda, köylerde ve yaylalarda yaşayan vatandaşları aşılamaya devam ediyor.

Sıhhat takımları, kilometrelerce yol kat ederek gittikleri Küçük Altunbulak köyü yaylasında vatandaşları aşıladı.

Vali Hüseyin Öner, Vilayet Sıhhat Müdürü Erkan Özdemir’le birlikte sıhhat gruplarının yayladaki aşı programına katıldı. Aşı olmak için uzun kuyruk oluşturan köylülerle sohbet eden Vali Öner, hassaslıkları münasebetiyle teşekkür etti.

Toplum sıhhatinin korunması ve salgının büsbütün ortadan kalkması için herkesin kesinlikle aşı olması gerektiğini söyleyen Vali Öner, aşıyı vatandaşların ayağına kadar götürdüklerini belirterek şunları söyledi:

“HAYDİ AŞIYA”

“Biz devlet olarak herkes aşı olsun diye taşınabilir aşı takımlarımızla birlikte bu hizmeti yaylara kadar götürüyoruz. Bugün de Göle ilçemize bağlı Küçük Altınbulak köyü yaylasına geldik. Salgından büsbütün kurtulmak için herkesin aşı olması en büyük isteğimizdir. Vilayetimizde temmuz ortasında görülen Covid-19 olayını incelendiğimizde bunların yüzde 95’inin hiç aşı yaptırmadığı yahut yalnızca 1. doz aşılarını yaptırmış oldukları görülmüştür. Aşının gücünün bizi koruyacağını biliyoruz. Aşılarımızı yaptırdığımızda hastalıktan korunacağımızı, çocuklarımızın eğitimlerinin, esnafımızın ticaretinin, köylümüzün tarımının, hayvancılığının kısaca tüm vatandaşlarımızın hayatlarının olağanlaşacağını bilmeliyiz. Vatandaşlarımızın bu hususta hassas olmaları ve anlayış göstermeleri epey değerlidir. Yapılan çalışmalar ile aşının gücünü vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Maksadımızı aşı oranımızı 10 gün içinde yüzde 75 üzerine çıkararak mavi kategoriye geçmek olarak belirliyor, vatandaşlarımızın da tıpkı hassaslık ile aşılarını yaptırmalarını bekliyor ve ’Haydi Ardahan Aşıya’ diyor ve birlikte başaracağımıza inanıyoruz.”Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir