Arif Sağ’dan İmamoğlu’na: Başkanım tarihe geçmiştir, onu kırmızı kalemle beyaz bir sayfaya yazacağız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) tertibiyle Yenikapı Aktiflik Alanı'nda düzenlenen Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali’nde Türk ...


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) tertibiyle Yenikapı Aktiflik Alanı’nda düzenlenen Serçeşme Hünkâr Hacı Bektaş Veli Festivali’nde Türk halk müziğinin usta ismi Arif Sağ sahne aldı.

“TARİH BUNU ANLATACAK”

Birbirinden hoş türkülerini seslendiren Sağ, sahnede yaptığı konuşmada, şenliğin bir birinci olması sebebiyle duyduğu memnuniyeti lisana getirdi. Sağ, İBB Lideri İmamoğlu’na teşekkür ederek şöyle konuştu:

* Sevgili Ekrem lidere teşekkür ediyorum. Bu gece çok değerli bir gece.

* Ben aşağı üst 1961 yılında İstanbul’a geldim. 61 yılından bugüne kadar, bu toplumu bu kadar yakın, bu kadar önemli manada bir ortaya getirip de, onun kültürünü İstanbul semalarında duyuran birinci lider olarak da sevgili başkanımı kutluyorum.

* Bu şimdiden bence tarihe geçmiştir. Tarih bunu ileride anlatacak. Bir yerde kırmızı kalemle beyaz bir sayfaya yazacağız. Yazacaklar. Bizden sonra bunu anlatacaklar ve söyleyecekler.

* Evet bu umarım liderimin aklından geçiyordur. Bunu bir her yıl yapmak üzere bir karar almak lazım. Gerçi meclisten bu kararı alınabilir mi bilmiyorum ancak yani bence alsınlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir