Artvin’de tır parkında ölüme terk edilen onlarca at tedavi altına alındı

Artvin'in Hopa ilçesinde yer alan Tarzioğlu mevkisindeki tır parkına çekilen Gürcistan plakalı tırın dorsesinde başıboş atları gören etraftakiler ...


Artvin’in Hopa ilçesinde yer alan Tarzioğlu mevkisindeki tır parkına çekilen Gürcistan plakalı tırın dorsesinde başıboş atları gören etraftakiler, durumu polis ve zabıta takımlarına haber verdi.

38 ATTAN 5’İ TELEF OLDU

Yapılan incelemelerde; bir nakliyat firması aracılığıyla Kars’tan yüklenen atların Kırgızıstan’a götürmek istendiği, lakin Sarp Hudut Kapısı’nda gümrükte yaşadığı sorun nedeniyle şoför Ş.C.’nin geri döndüğü tespit edildi. Sözü alınan şoför ve firma hakkında soruşturma başlatılırken, dorsede yer alan 38 attan 5’inin öldüğü, kimilerinin da sıhhat problemleri yaşadığı anlaşıldı.

ATLAR TEDAVİYE ALINDI

İlçe sakinleri ve zabıta takımları mevte terk edilen ve su verip beslemeye çalıştığı atlar, İlçe Tarım Müdürlüğü’nce bakım ve tedaviye alındı. Bakıma alınan atlarla ilgili birtakım testler yapılıp, numuneler alındığı, çıkacak sonuçlara nazaran atların akıbetine karar verileceği belirtildi.

ATLARIN ÇARESİZ ANLARI GÖRÜNTÜLENDİ

Bu ortada TIR dorsesinde yazgısına terk edilen atların çaresiz anları, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. İmgelerde, atlarının kimilerinin öldüğü, kimilerinin baygın formda yattığı, kimilerinin ise kustukları görüldü.

HALUK LEVENT SAHİP ÇIKTI

Öte yandan sanatçı Haluk Levent de, ilçeye gelip, toplumsal medya hesabından görüntülü paylaşımda bulunduğu atları sahiplenmek istediklerini söyledi.

‘Hopa’dayız. Kırgızistan’a kesilmek üzere gönderilen atlara ulaştık. Maalesef 5 at feci bir halde ölmüş. Yaralı halde atlar da var’ notlu paylaşım yapan Levent, “Dünden beri tüm Türkiye’yi meşgul eden bir durum var. Hopa’da durdurulan ve yakalanan bir TIR’da yaklaşık 38 atımız vardı. 5 tanesi meyyit bulundu içinde. Büyük bir ihtimalle Kırgızistan’a kesite gönderiliyordu. Ve bir yavrumuz oldu bu yavrumuz dün akşam doğdu. Biz hepsini bir halde toparlamaya çalışıyoruz. Tarım vilayet Müdürlüğü’ne dilekçemizi vereceğiz ve almaya çalışacağız” sözlerinde bulundu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir