ASELSAN 1200 personel alımı 2021: ASELSAN personel alımı başvuruları ne zaman, nasıl yapılır?

ASELSAN işçi alımı ile ilgili son gelişmeler, binlerce kişinin gündeminde yer alıyor. ASELSAN'ın Konya'da faaliyet gösterecek olan merkezine ...


ASELSAN işçi alımı ile ilgili son gelişmeler, binlerce kişinin gündeminde yer alıyor.

ASELSAN’ın Konya’da faaliyet gösterecek olan merkezine tam 1200 işçi alımı gerçekleşecek. Hava savunma ve füze sistemleri, komuta denetim sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik üzere muhtaçlıklar giderilecek.

800’ü nühendis 400’ü nitelikli teknisyen olmak üzere alınacak adaylar için müracaat tarihleri merak konusu oldu. İstihdam edilmek üzere çeşitli görevlendirmede yer alacak adaylar, müracaat koşulları ve tarihleri hakkında bilgi almak için araştırmalara başladı.

ASELSAN işçi alımı ile ilgili tüm ayrıntılar, TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Olağan Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Kurulu Lideri Ziya Altunyaldız tarafından açıklandı.

Pekala 2021 ASELSAN işçi alımı başladı mı, müracaat kaideleri aşikâr oldu mu? ASELSAN 1200 işçi alımı müracaatları ne vakit ve nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

ASELSAN İŞÇİ ALIMI 2021 BAŞLADI MI?

TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Alışılmış Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Kurulu Lideri Ziya Altunyaldız, ASELSAN Konya’nın üretime başladığını belirterek, fabrikada 800’ü mühendis 1200’ün üzerinde çalışan olacağını bildirdi.

İşçi alımı tarihi şimdi belirli olmazken ayrıntılar kurumun resmi sitesi üzerinden açıklanacak.

ASELSAN İŞ BAŞVURUSU NE VAKİT VE NASIL YAPILIR?

İşçi alımının ne vakit gerçekleştirileceği ve müracaat kaidelerine ait heniz resmi bir açıklama gelmedi. Müracaatların belirlenen tarihlerde ASELSAN’ın resmi sitesinden yapılması bekleniyor.

Alımların başlaması ile birlikte resmi ilan metnine, müracaat ekranına ve kurallarına kadar tüm ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ASELSAN 1200 İŞÇİ ALIMI

TBMM Sanayi, Ticaret, Güç, Olağan Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Kurulu Lideri Ziya Altunyaldız, ASELSAN Konya’nın üretime başladığını duyurdu ve fabrikada 800’ü mühendis, 400 teknisyen olmak üzere 1200’ün üzerinde çalışanın olacağı muştusunu verdi.

İşte Altunyaldız’ın açıklaması;

“ASELSAN Konya, savunma endüstrisinde gerçek büyümeye, teknoloji transferine ve bu gelişimini öteki kesimlere yaymaya yönelik son derece değerliydi. ASELSAN Konya, çok süratli halde tamamlandı ve geçen yıl devreye alındı. Şu anda farklı projeleriyle üretime ve istihdama başladı. Her geçen gün istihdamı artıyor. İnşallah 800’ü mühendis 1200’ün üzerinde çalışanı olacak. Bu çalışmaları öbür savunma sanayi şirketleriyle tedarik alım noktasında paylaşımı olacak. Global manada onların açılımını temin etmiş olacak. Konya’daki bu çalışmalar kentimizin savunma endüstrisinde Türkiye’de birinci 3’e yerleştiğini ortaya koydu.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir