Aşı yaptırmayan korona hastaları pişmanlıklarını anlattı

Türkiye'nin koronavirüs ile çabası aşı uygulamalarıyla sürüyor. Ülkenin dört bir yanında aşılama devam ederken, Kırıkkale'de Yüksek İhtisas ...


Türkiye’nin koronavirüs ile çabası aşı uygulamalarıyla sürüyor.

Ülkenin dört bir yanında aşılama devam ederken, Kırıkkale’de Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören koronavirüs hastaları, yaşadıkları kuvvetli süreci anlattı.

“AŞI YAPTIRMAZLARSA BAĞIRA BAĞIRA ÖLÜRLER”

41 yaşındaki İsmail Dönmez, hastaneye birinci geldiğinde durumunun berbat olduğunu ve nefes alamadığını belirterek 10 gündür tedavi gördüğünü söyledi. Kimi nedenlerle koronavirüs aşısını olamadığını anlatan Dönmez, şöyle devam etti:

“Ama herkesin olmasını tavsiye ederim. Vallahi aşı yaptırmazlarsa bağıra bağıra ölürler. Ben bunu kendim yaşadım ve görüyorum. Kendi bilinçsizliğimden ve kimi nedenlerden ötürü aşı yaptıramadım. Benim bedenim bu kadar yönetim etti lakin aşı yaptırmazlarsa tahminen onlar yönetim edemeyecek. Devletin Cumhurbaşkanı ve bakanı aşı yaptırıyorsa, vatandaş olarak biz de yaptırmak zorundayız. Yoksa bu hastalığı çekeriz. Haberlerde de görüyoruz, göz nazaran göre gideceğiz. Yapacak öteki bir şey yok. Öteki bir alternatif varsa onu yaptıralım.”


“10 GÜNDÜR YATIYORUM VE ACISINI ÇEKTİM”

Dönmez, aşı konusunda yalnızca devletin uğraşlı olmasının yetmediğine, vatandaşların da toplumun sıhhati için hassas olması gerektiğine dikkati çekti.

Kendisinin akabinde 3 çocuğu ve eşine de hastalığın bulaştığını lisana getiren Dönmez, “Göz nazaran göre aşı olmak istemeyenler de var. Ben 10 gündür yatıyorum ve bunun acısını çektim. Vatandaşların da aşısını yaptırmasını istiyorum.” dedi.

81 YAŞINDAKİ ANNESİYLE BİRLİKTE TEDAVİ GÖRÜYOR

Hastanede 81 yaşındaki annesiyle birebir odada tedavi gören 56 yaşındaki Fevzi Albayrak da öksürük şikayetiyle 2 gün evvel test yaptırdığı belirtti.

Hem annesinin hem de kendisinin test sonuçlarının müspet çıktığını lisana getiren Albayrak, aşı da yaptırmadıklarını anlattı.

“İYİLEŞTİĞİMDE BİRİNCİ İŞİM AŞI YAPTIRMAK”

Albayrak, “Aşı konusu bende tabu değil lakin kimi çekincelerim vardı. İnşallah düzgün olursak birinci işim aşı yaptırmak olacak. Herkesin mutlaka aşı olmasını tavsiye ediyorum. Şiddetle tavsiye ediyorum. Çekmeyen bilmez. Biz de haberlerde izliyorduk ve bir kulağımızdan girip başkasından çıkıyordu. Hani ‘yaşamayan bilmez’ derler ya. Bir an evvel çocuklarımın da aşılarını yaptıracağım. Annem de 81 yaşında. Durumu stabil lakin inşallah daha güzel olacak.” kelamlarına yer verdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir