Asya piyasalarında belirsizlik devam ediyor

Asya'da artan koronavirüs hadiseleriyle uygulamaya alınan kısıtlamalar, Çin'in iktisadın büyük kısmını regüle etme kararı, çip krizinin bölge ...


Asya’da artan koronavirüs hadiseleriyle uygulamaya alınan kısıtlamalar, Çin’in iktisadın büyük kısmını regüle etme kararı, çip krizinin bölge ekonomilerine tesirleri, Çin’de beklentilerin altında kalan makroekonomik datalar ve Fed’in değişen tavrı Asya borsalarını baskılayan etkenlerin başında geliyor.

KORONAVİRÜS SALGININA YÖNELİK SERT TEDBİRLER RİSK ALGISINI ARTIRDI

Çin’in koronavirüs salgınına yönelik sert tedbirlerinin ekonomik toparlanmayı etkileyebileceği ve global fiyatlarda yükselişe sebep olabileceği telaşı risk algısını artırmaya devam ediyor.

EMTİALAR OLUMSUZ ETKİLENDİ

Bununla birlikte Çin’in ekonomiyi regüle etme kararı sonrası artan belirsizlikler birçok varlık üzerinde risk ögesi olmayı sürdürürken, emtialar bu durumdan en fazla etkilenen varlık kümesi olarak dikkati çekiyor.

BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

Bilhassa, Tayvan ve Güney Kore hisse piyasalarında çip üretici şirketlerin pay fiyatları uzun bir ortadan sonra yükselse de, bahse ait devam eden belirsizlikler yatırımcıları huzursuz ediyor.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BİLGİ GÜNDEMİ SAKİN GEÇECEK

23 Ağustos ile başlayan haftanın data takvimi sakin görünürken, cuma günü Japonya’da Tokyo TÜFE ve Çin’de sanayi karlılıkları takip edilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir