Avrupa Ümitler ve Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’den madalya yağmuru

Türkiye Tekvando Ulusal Kadrosu'ndan sevindirici haberler geldi. Tekvando Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya nazaran Estonya’nın başşehri ...


Türkiye Tekvando Ulusal Kadrosu’ndan sevindirici haberler geldi.

Tekvando Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya nazaran Estonya’nın başşehri Tallinn’de düzenlenen şampiyonanın son günündeki ümitler ve yıldızlar kategorilerinde Türkiye, 2 altın, 1 gümüş, 5 bronz madalya kazandı.

2 TANE ALTIN MADALYA

Ümitler kategorisinde erkekler 68 kiloda Aslan Demir ile +87 kiloda Hüseyin Berat Demircioğlu altın madalya, +87 kilo Oğuz Tokgöz bronz madalya, bayanlar 62 kiloda Zehra Dertsiz bronz madalya elde etti.

Yıldızlar kategorisinde erkekler 57 kiloda Alper Tuncay gümüş, 45 kiloda Yusuf Badem ve 53 kiloda Ahmet Boğaçhan Ceylan ile kızlar 41 kiloda Melisa Yıldız, kürsünün üçüncü basamağında yer aldı.

ÜMİTLERDE 13 MADALYA GELDİ

Ümitler kategorisinde toplamda 5 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya kazanan Türkiye, kadro halinde Avrupa şampiyonluğunu elde etti.

Ümitler kategorisinde erkek ekip sıralamasında de birinci sırada yer almayı başaran ay-yıldızlı tekvandocular, bayan ekip sıralamasında ise üçüncü oldu.

Yıldızlar kategorisinde, toplamda 1 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya elde den ulusallar, genel klasmanda üçüncü sırada yer almayı başardı.

Böylelikle tertipte toplam 23 madalya kazanıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir