Avusturya’dan bisikletle yola çıkan 3 kadın, bir ayda Türkiye’ye ulaştı

Viyana'da öğretmenlik yapan 27 yaşındaki Filiz Akıncı, arkadaşı ve meslektaşı Lisa Eibel ve teyzesi Andrea Maier (51) ile bisikletle Türkiye'ye ...


Viyana’da öğretmenlik yapan 27 yaşındaki Filiz Akıncı, arkadaşı ve meslektaşı Lisa Eibel ve teyzesi Andrea Maier (51) ile bisikletle Türkiye’ye gelmeye karar verdi.

28 GÜNDE 2 BİN KİLOMETREDEN FAZLA YOL ALDILAR

Yol kenarlarında ve ağaç ortalarında kamp kurarak konaklayan bayanlar 2 bin kilometrenin üzerinde aralık kat ederek 28 günde Kuşaadası’na ulaştı.

Burada Akıncı’nın ailesi ve arkadaşları tarafından karşılanan bayanlar, yakınlarıyla fotoğraf çektirdi.

“KADIN OLARAK GÜÇLÜ OLDUĞUMUZU GÖSTERMEK İSTEDİK”

Filiz Akıncı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir anda bu türlü bir karar aldıklarını söyledi.

Viyana’da yalnızca bisiklet kullandığına değinen Akıncı, “İlk yola çıktığımızda biraz zorlandık. Herkesin yapacağı bir şey ancak yalnızca bisikleti kullanmayı bilmeniz gerekiyor. Gayemiz spor ve bayanların bu türlü bir şeyi başaramayacağını sanıyorlar. Bu nedenle bayanların da yapabileceğini ve güçlü olduğumuzu göstermek istedik. 3 bayan başardık bunu.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE HERKES DAHA MİSAFİRPERVERDİ”

Akıncı, Türkiye hududuna girdiklerinde ilgiyle karşılandıklarını belirterek, “Bizi gören herkes sordu ‘Tek başınıza yanınızda erkek olmadan nasıl başardınız?’ dediler. Yol boyunca bize dayanak olan çok oldu lakin Türkiye’de herkes daha misafirperverdi. Bize su getiren ya da bize duş almamız için konutunu açan çok oldu.” dedi.

“KIZIMLA GURUR DUYUYORUM”

Akıncı’nın babası Serhan Akıncı da kızının daha evvel de Afrika’da birçok hayır çalışmalarında yer aldığını söz etti.

Kızının 2 ay evvel kızının kendisini aradığını lisana getirerek, “Türkiye’ye bisikletiyle geleceğini söylediğinde pek ciddiye almamıştım lakin o ciddiymiş ve başardı gurur duyuyorum.” kelamlarına yer verdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir