Aykut Kocaman: Bir girdabın içindeyiz

Başakşehir Teknik Yöneticisi Aykut Kocaman, Muhteşem Lig'e birinci 3 maçta 3 yenilgiyle başlamalarını yorumladı. "TAKIM ÇOK KONUMA GİRİYOR ...


Başakşehir Teknik Yöneticisi Aykut Kocaman, Muhteşem Lig’e birinci 3 maçta 3 yenilgiyle başlamalarını yorumladı.

“TAKIM ÇOK KONUMA GİRİYOR LAKİN OLMUYOR”

Kocaman, “Enteresan bir girdabın içine girdik. Bu hesapta olmayan kabus senaryosu üzere. Bir şeyler karşıt gidiyor. Saha içinde de net gözüküyor. Öne geçiyoruz koruyamıyoruz, geriye düşüyoruz dönemiyoruz. Skoru çevirmek için oyuncular her şeyi yaptı. Lakin genel olarak kadro savunması sorunumuz devam ediyor. Kadro çok konuma giriyor ancak olmuyor.” dedi.

Tecrübeli teknik adam, “Arada çok kapsamlı bir kıymetlendirme yapacağız.” diyerek ekipte değişiklikler olacağını belirtti.

“9 PUANDA OLMA BAHTIMIZ VARKEN 0 PUANDAYIZ”

Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kocaman, “Milli maç arifesinde temel gayemiz birinci iki haftanın yaralarını hafifletmek ve bir fırsat olarak maçı kazanmaya çalışmaktı. En büyük isteğim buydu. Sonuçtan başlamak gerekirse istemediğimiz bir sonuçla karşılaştık. Dönem başından bakıldığı vakit tam bir kabus senaryosu. Bugün olağan kaidelerde 9 puanda olma bahtımız varken, 0 puan enteresan bir durum.” tabirlerini kullandı.

“ÜÇ DİREĞİN ORTASINI GEÇEMEDİK”

Kadro savunmasında istemedikleri bir yumuşama gördüklerini aktaran Kocaman, “Bugün grup yüksek dilekle başladı. Lakin her şeyin ölçüsü değerli. Yüksek, şiddetli dilek geniş boşluklar bıraktırdı. Bunların bir adedini Kayserispor kıymetlendirdi. O andan itibaren büsbütün denetimi ele aldık. Her türlü atak teşebbüsünü yaptık. Oyunculara söyleyebileceğim çok fazla bir şey yok. Sonuç, istemediğimiz bir sonuç. Rakip, maçın son 10 dakikasında büsbütün alanına kapanınca ortaya girmek çok kolay değildi. Oyun olarak tüm gücümüzle her şeyi yapmaya çalıştık lakin bir türlü topu üç direğin ortasından geçiremedik.” biçiminde konuştu.

“PANİK HALİ ARTIYOR”

Aykut Kocaman, “Forvet transferi yapacak mısınız?” sorusuna, “Duygusal manada gel-gitler içindeyiz. Bu türlü başlangıç herkesi aşağıya çekiyor. Şöyle bir gerçek var, hazırlık devrindeki yüksek düzey, bir anda birinci maçtan sonra tam bilakis döndü. Temel prestijiyle görünen net şey, skor gelmeyince panik hali artıyor. Bu sefer sistem bozuluyor, vuruşlar da bozuluyor. Münasebetiyle natürel ki şu ortayı bu biçimde pahalandırmak temel maksadımız. Transfer manasında söylüyorum.” cevabını verdi.

Maçı kazanmak için gereğince duruma girdiklerinin altını çizen tecrübeli teknik adam, şöyle konuştu: “Kurgu ile ilgili çok önemli sorunlar gözükmüyor. Taşıdığımız geçen dönemin yükü bir anda ortaya çıktı. Bu oyundaki en büyük sorun, bir an önce yapma isteğiyle vuruş istikrarının kaybolması. Kurgu ile ilgili sorun olsa açık yüreklilikle kabul ederim. Kurgudan çok, bence kadro genel olarak sertliğini yitirdi. Ana sorun ne diye sorarsanız, grup sertliğini yitirdi. Geçtiğimiz dönem yakaladığımız grup savunması şu an yok. Bu sene her maçta rakipler kolay kalemize gelip, kolay gol buluyor. Şunu net tez ediyorum, kırılganlığını ortadan kaldırınca bu ekibin gol atmayla ilgili sorunu olmayacak. Sağlıklı hayata kalırsak bunu çok net formda göreceksiniz.”

GEÇEN DÖNEMİN TEKRARI

Başakşehir, geçen dönem olduğu üzere bu döneme da 3 yenilgiyle başladı.

Turuncu-lacivertli takım, geçen dönemin birinci üç maçında da Hatayspor, Galatasaray ve Fatih Karagümrük’e mağlup olmuş, dördüncü haftada Göztepe ile berabere kalarak birinci puanını almıştı.

EMRE BELÖZOĞLU PANKARTI

Öte yandan Başakşehir taraftarları stat dışına bıraktığı pankartta “Sana da hırsına da gereksinimimiz var” diyerek idareden Emre Belözoğlu’nu teknik yöneticiliğe getirmesini istedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir