Babaçay köyünde sel sularından 40 kişiyi kurtaran operatör: Keşke gelmeyenler de ikna olsalardı

Kastamonu, Sinop ve Bartın'ı vuran sel felaketinde yaralar sarılırken, yaşanan dramlar da yürek burkuyor. 40 konutun yıkıldığı Sinop'un Babaçay ...


Kastamonu, Sinop ve Bartın’ı vuran sel felaketinde yaralar sarılırken, yaşanan dramlar da yürek burkuyor.

40 konutun yıkıldığı Sinop’un Babaçay köyünde, mahsur kalanları kurtmamaya çalışan kepçe operatörünün yaşadıkları, felaketin boyutunu bir sefer daha gözler önüne serdi.

Sinop Vilayet Özel Yönetiminde misyonlu kepçe operatörü Sefer Cankur, sel felaketinin yaşandığı 11 Ağustos gecesi köy muhtarının yardım talebi üzerine iş makinesiyle Babaçay köyüne ulaştı.

KEPÇEYLE MAHSUR KALAN 40 KİŞİYİ KURTARDI

Köyde sel sularının yükseldiğini gören Cankur, devam eden şiddetli yağmura karşın kepçesiyle tek tek meskenlere ulaşarak vatandaşları inançlı bölgelere tahliye etmeye başladı.

Vakit zaman kendi hayatını da riske atarak 40 kişiyi kurtaran Cankur, bütün gayretlerine karşın, ikna edemediği sel sularına kapılan şahısların hüznünü yaşıyor.

Cankur, felaketin yaşandığı saat 02.00 civarında şefinin kendisini arayarak insanların güç durumda olduğunu söylediğini anlattı.

SELE KAPILAN EVDEKİLERİ İKNA EDEMEDİ

Şefinin haber vermesinin akabinde çabucak kepçesini alarak köye gittiğini aktaran Cankur, şunları lisana getirdi:

“Köye gittiğimde sel suları bayağı yükselmişti. Çabucak insanları kurtarmaya başladım. İki üç saat bir çalışma yaparak birtakım bireyleri konutlarından topladım. Kırk kişiyi inançlı bölgelere taşıdım. Gelmek istemeyenler oldu, zorla götürdük. Ancak maalesef daha sonra sel sularına kapılan bir konut oldu. O evdekileri ikna edemedik. Tüm uğraşlarımıza karşın gelmediler.”


“KEŞKE GELMEYENLER DE İKNA OLSALARDI”

Cankur, selin şiddetini artırmasıyla çok korkanlar olduğunu vurgulayarak, “Sular konutlara dolmaya başlayınca çok korkanlar oldu. Ben de biraz cüret gösterip onları kurtarmaya çalıştım. Orada işimi tamamlayınca sabah saat 06.30 üzere köyden şantiyeye ulaştım tekrar. Bu sefer benim iş makinem sulara kapıldı, orada mahsur kaldık. Helikopter gelerek bizi kurtardı. Tüm yaşananların akabinde şunu söylemek istiyorum. Keşke gelmeyenler de ikna olsalardı, onlar için çok üzüldüm.” diye konuştu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir