Bakan duyurdu: 5 yangın bölgesinde sosyal güvenlik prim borçları erteleniyor

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla’da çıkan yangınlardan etkilenen ilçelerdeki iş yeri ve ...


Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla’da çıkan yangınlardan etkilenen ilçelerdeki iş yeri ve sigortalıların toplumsal güvelik prim borçlarının ödeme müddetlerinin ertelendiğini duyurdu.

Yangınlardan etkilenen vatandaşların ilaçlarına erişimi için de gereken önlemin alındığını belirten Alım, şu açıklamalarda bulundu:

* Kronik hastalığı olanların müddeti biten raporları geçerli sayılarak ilaç ve tıbbi gereçleri karşılanmaya devam edilecek. Konutları ziyan gören vatandaşlarımız da en yakın Toplumsal Güvenlik Vilayet Müdürlüğüne yahut Toplumsal Güvenlik Merkezine başvurarak ilaçlarını temin edebilirler.

* Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir sefer daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla alandadır. Bu sıkıntı günleri el ele atlatacak, yaralarımızı birlikte saracağız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir