Bakan Koca, 5 ildeki yeni gelişmeyi açıklayarak uyardı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında yapılan aşılarla ilgili bilgi paylaşımında ...


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında yapılan aşılarla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Düşük riskli il sayısının 36’ya yükseldiğini belirten Bakan Koca, şunları söyledi:

* KASTAMONU ve KIRŞEHİR düşük riskli iller arasında yerini aldı. Salgın hastalığa karşı karar verip ilk doz aşıyı olma oranları %75’in üzerinde. Haritada iki şehrimiz daha Mavi. Düşük riskli il sayımız 36’ya yükseldi.

* DİYARBAKIR, MUŞ ve BİTLİS %55’in üzerine çıkan ilk doz aşılanma oranlarıyla çok yüksek risk seviyesini yüksek risk seviyesine indirdiler. DİYARBAKIR, MUŞ ve BİTLİS Turuncu iller arasında.

“AŞI İLE BAŞARACAĞIZ”

Bakan Koca, sosyal medya hesabından “Kayıplarımız var. Salgın hastalık bizi sevdiklerimizden zamansız ayırıyor. Dikkatli ve tedbirli olmalıyız. Aşı ile başaracağız” uyarısında bulundu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Çalışkan Çalışkan
0
Çalışkan
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Lafı Gelmişken
Lafı gelmişken ile eğlenirken öğrenin. Dünya ve Türkiye gündeminden haberler, sosyal içerikler ve çok daha fazlası için lafigelmisken.com

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir